Новини
Україна-суспільство

Заявки на "карантинну" допомогу ФОПам прийматимуть із 19 квітня


Незважаючи на те, що законом передбачено реєстрацію заяв протягом 30 днів із дня введення в регіоні додаткових обмежувальних заходів, зробити це можна буде лише з 19 квітня.

Фото: pixabay

Нагадаємо, Київ став “червоним” ще 19 березня, і наступного дня тут запровадили жорсткий карантин. У свою чергу, в Київській області розпочався локдаун із 21 березня, а “червоний” рівень епідемічної небезпеки почав діяти 24 березня. А із 5 квітня у Києві та області ввели додаткові протиепідемічні обмеження.

Тут слід зауважити, що, як раніше наголошував прем’єр-міністр Денис Шмигаль, заяви для реєстрації потрібно подавати протягом 30 днів із дня введення в регіоні додаткових обмежувальних заходів. Те ж саме вказано і в тексті закону.

"Застрахована особа має право звернутися із заявою про надання допомоги застрахованим особам протягом 30 днів із дня запровадження на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)", -

Закон України № 1358-IX, ст. №3

Не слід хвилюватися

Відповідний закон був опублікований на сайті ВРУ лише 30 березня, у віснику "Голос України" - 8 квітня, і там вказано, що набирає він чинності із дня, наступного за днем його опублікування. А зареєструватися на порталі "Дія" можна буде лише з 19 квітня, тобто фактично рівно через місяць після входження Києва та Київщини в "червону" зону.

Однак в законі це передбачили, додавши у прикінцеві положення фразу:

"Встановити, що перебіг строку, визначеного абзацом другим частини першої статті 3 цього Закону, для звернення за виплатою допомоги застрахованим особам у зв’язку із додатковими обмежувальними протиепідемічними заходами, пов’язаними із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), запровадженими у лютому – березні 2021 року, починається через десять днів з дня набрання чинності цим Законом",

Закон України № 1358-IX

Тож навіть у тому випадку, якщо строк у 30 днів із дня введення в регіоні додаткових обмежувальних заходів мине, у підприємців буде можливість подати заяву з 19 квітня.

Як отримати допомогу

Механізм подачі заявок - через портал чи застосунок "Дія". Виплати будуть здійснюватися автоматично після подачі заявки на цьому порталі або в додатку. Наразі на цю програму підтримки планується витратити близько 3 млрд грн.

Нагадаємо, Кабмін також затвердив перелік основних видів економічної діяльності, за якою ФОПи і наймані працівники у “червоних” зонах карантину можуть отримати державну допомогу у розмірі 8 тис. грн.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.