#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Головні новини
Україна-суспільство

Закон про скасування депутатської недоторканності ухвалено

03.09.2019 Косянчук Інна 0

Тепер народних депутатів можна притягнути до кримінальної відповідальності без згоди Верховної Ради. Хочеться сподіватись, що вони не дадуть приводів для цього

Сьогодні, 3 вересня, Верховна Рада ухвалила в другому читанні закон №7203 "Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)", який має набути чинності 1 січня 2020 року.

Українське суспільство давно вже очікувало прийняття такого документа.

За цей закон проголосували 373 народні депутати із 393, зареєстрованих у сесійній залі. Таким чином, це первищило кількість мінімально необхідних 300 голосів. Проти не голосував ніхто,  28 депутатів участь у голосуванні не брали, троє утримались.

За фракціями кількість голосів за цей законопроект розподілилась так: "Слуга народу" – 252; "Опозиційна платформа – за життя" – 0; ВО "Батьківщина" – 23; "Європейська Солідарність" – 24; "Голос" – 19; Група "За майбутнє" – 22; Позафракційні – 33

Нагадаємо, законопроєкт №7203 був зареєстрований у парламенті VIII скликання п’ятим Президентом Петром Порошенком. Ним передбачено виключення зі статті 80 Конституції положення, що гарантує парламентаріям депутатську недоторканність, а також неможливість бути притягнутими до кримінальної відповідальності, затриманими чи заарештованими без згоди Верховної Ради. Отже, у статті 80 Конституції залишиться лише норма про те, що народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Про те, як звучить «стара» і «нова» редакція, уже писав «Погляд».

Парламентський комітет з питань правової політики 2 вересня затвердив висновок до законопроєкту. У висновку, зокрема, міститься рекомендація Раді ухвалити в цілому законопроєкт про зміни до Конституції щодо скасування депутатської недоторканності. Як повідомлялося, Верховна Рада IX скликання у перший день роботи 29 серпня ухвалила постанову про попереднє схвалення законопроєкту "Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України). Конституційний суд ще 19 червня 2018 року визнав конституційним законопроєкт № 7203.

Прекзидент України Володимир Зеленський заявив під час виступу у Верховній Раді в ході розгляду законопроєкту зауважив: “Я хочу вкотре розвіяти усі міфи та усі політичні маніпуляції: у депутатів зберігається індемнітет, вони не будуть нести відповідальність за політичні рішення, за голосування чи будь-які політичні і публічні виступи. Мова про дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності”. Також Президент наголосив, що якщо депутат збиває людину або “кришує” видобуток бурштину, або вчиняє будь-який інший кримінальний злочин, то повинен нести відповідальність.

Джерела: Укрінформ, 24tv, УНІАН.