#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Здоров'я

Задля боротьби з корупцією: з 1 квітня в Україні лікарняні листи стануть електронними

29.01.2020 Надiя Проценко 0

З 1 квітня в Україні планується запровадити електронний лікарняний. З такою заявою 28 січня виступив заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль під час прес-брифінгу «Розвиток державних фондів соціального страхування: проблеми та перспективи». За його словами, цей крок дозволить навести лад у системі та продовжити боротьбу з корупцією у сфері соціального страхування: «Нам потрібні незворотні зміни, які покращать ситуацію у системі соціального страхування України».

Задля боротьби з корупцією: з 1 квітня в Україні лікарняні листи стануть електронними

Передбачається, що електронний лікарняний принесе більше прозорості та відкритості у процес видачі лікарняних, оскільки з’явиться можливість відслідкувати весь процес оформлення лікарняного: кожен лікар, який видає лікарняний, повинен буде підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі. Потім інформація через реєстр у Пенсійному фонді буде автоматично передана у Фонд соціального страхування – в установі одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію, оскільки є платником єдиного соціального внеску.

Переваги електронних лікарняних:

  1. Персональна відповідальність лікаря: кожен лікарняний повинен бути підписаний електронним цифровим підписом.
  2. Менше корупції: електронний обіг дасть можливість відслідкувати, чи лікарняний видав профільний лікар, адже частими випадками є ті, коли лікарі дають документи щодо хвороб, які не відповідають їхньому профілю, а це – потенційні корупційні ризики.
  3. Прозорість: електронний обіг дозволить відслідковувати потенційні «схеми», коли «на лікарняний» іде половина співробітників підприємства, які за фактом продовжують працювати, але отримують ще й виплати з Фонду соцстрахування.

Олег Коваль повідомив, перший етап впровадження електронного лікарняного стане можливим завдяки старту проекту e-Health, головним розпорядником якого є Міністерство охорони здоров’я. Він також наголосив, що інформацію про лікарняні своїх працівників роботодавці отримуватимуть з відповідних електронних систем.

За його підрахунками, введення електронних лікарняних по тимчасовій втраті працездатності дозволить зекономити в рік до 5 млрд грн. При цьому, наголосив Коваль, всі лікарняні у паперовій формі, відкриті до 1 квітня 2020 року, прийматимуться на відшкодування.

Та чи знизить таке нововведення, наприклад, хабарництво, оскільки найчастіше лікарняний купують у самого лікаря? Покаже час та рівень правосвідомості українців.

Джерело: Урядовий портал