#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Києво-Святошинський район
Суспільство
Пригоди
Кримінальні новини
Україна-суспільство
Київщина-суспільство

Задарма у власність – 20 га землі: у Михайлівці-Рубежівці три «кооператори» нажилися за рахунок громади

18.03.2020 Погляд

Фото із соціальних мереж

На території с. Михайлівка-Рубежівка (Києво-Святошинський район) прокуратура Київської області виявила порушення вимог житлового законодавства та про кооперацію.

Виявилося, що у 2007 році Михайлівсько-Рубежівська сільська рада надала житлово-будівельному кооперативу в оренду земельну ділянку площею 20 га для будівництва житла на території села.

Але вступити до його лав та одержати в ньому квартиру можуть громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, постійно проживають у цьому населеному пункті, перебувають на квартирному обліку та включені до списку осіб, які мають право на позачергове отримання жилих приміщень.

Також згідно з Примірним статутом житлово-будівельного кооперативу кількість громадян, необхідна для його організації, не може бути менше 5.

Проте з’ясувалося, що засновники згаданого кооперативу – лише 3 особи. Вони ніколи не проживали у селі, не перебували на квартирному обліку, не потребували поліпшення житлових умов. Отже, не мали права на безоплатне отримання землі.

Згодом частина земельної ділянки, яку надали в оренду, вибула у приватну власність членам кооперативу.

Прокуратура в інтересах територіальної громади с. Михайлівка-Рубежівка подала до суду позов про визнання недійсними рішення сільської ради та договору оренди земельної ділянки площею понад 20 га.

Джерело: прес-служба прокуратури Київської області