#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

За рекламу «ліків» від COVID-19 штрафуватимуть: АМКУ

23.03.2020 Косянчук Інна 0

За офіційною інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, нині немає підтверджених та ефективних ліків від коронавірусу. Але це не зупиняє бажаючих нажитися.

Останнім часом у соцмережах активно шириться інформація про те, чим і як лікуватися від коронавірусу. Мовляв, лікарі не кажуть, а насправді треба лікуватися ось такими препаратами. Легковірні люди на таке ведуться, хоча, за офіційною інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) на сьогодні немає підтверджених та ефективних ліків від COVID-19.

Антимонопольний комітет України повідомив, що аби не допустити поширення на території України інформації, що вводить людей в оману, АМКУ здійснює моніторинг рекламних матеріалів лікарських засобів та методів профілактики, пов’язаних з пандемією COVID-19, у ЗМІ.

«Отже, поширення фармацевтичними компаніями та іншими учасниками ринку реалізації лікарських засобів інформації про те, що препарат їх виробництва має профілактичну або лікувальну дію щодо коронавірусів, за відсутності лабораторних, вірусологічних та наукових досліджень, є неправдивою інформацією, отже, міститиме ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції. Розповсюдження в умовах пандемії неправдивої інформації про лікувальні властивості лікарських засобів, або про неперевірені методи профілактики/лікування, є неприпустимим», йдеться у повідомленні, й зазначається, що якщо будуть виявлені подібні факти, органи АМКУ прийматимуть рішення про накладання на таких суб'єктів господарювання штрафів у розмірі до 5% відсотків доходу від реалізації продукції за 2019 рік.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів