#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Кримінальні новини
Політика

За "кнопкодавство" народному депутату повідомили про підозру

12.02.2021 Дар'я Сафронова 0

Це перший у практиці випадок притягнення до відповідальності за неособисте голосування.

Фото: Верховна Рада України

Про це повідомив Офіс Генерального прокурора.

21 лютого минулого року народний депутат України застосував персональну електронну картку іншого депутата та натиснув замість нього кнопку "ЗА", проголосувавши за прийняття трьох поправок до законопроєкту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".

Депутата викликали вчора, 11 лютого, для повідомлення про підозру. Однак, він не з'явився, а про причину неявки не повідомив. Тому, відповідний лист було направлено до Апарату Верховної Ради України, а також за місцем проживання депутата, на електронну поштову скриньку та на інші відомі засоби зв’язку.

Наразі вживаються заходи для завершення слідства та скерування обвинувального акту до суду. У разі доведення вини, народному депутатові загрожує покарання у виді штрафу від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, "Погляд" повідомляв, що у січні Володимир Зеленський підписав закон № 404, який передбачає кримінальну відповідальність за умисне голосування на пленарному засіданні народним депутатом Верховної Ради замість іншого парламентаря.

Ми також писали, що у Верховній Раді планується провести низку нових заходів, направлені на боротьбу з "кнопкодавством". З цієї причини планується встановити додаткові камери, заборонити депутатам-кнопкодавам відвідувати пленарні засідання, а також запустити систему “Рада”.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.