#міська рада #міська рада #Розслідування #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #Карплюк #міська рада #ірпінь #Освіта #ірпінь #міська рада #Земля #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти
Новини
Довкілля
Повітря
Світ-суспільство

За 80 років температура на планеті підвищиться на 3,2°C: світ рухається до катастрофи, – ООН

27.11.2019 1 Бобрик1 Юлія1 0

Автори нової доповіді Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) констатують, що за нинішнього стану справ ми не тільки не виконаємо мету Паризької угоди по клімату, але неухильно будемо рухатися до катастрофи.

Навіть якщо країни виконають свої обіцянки в області клімату, а вони не закріплені юридично, до кінця століття нас чекає підвищення температури на 3,2°C, повідомляють в ООН. У Паризькому угоді поставлена мета – утримати зростання температури в межах 1,5° С, але вона стає все більш недосяжною.

«Протягом 10 років кожен новий рік доповідь про емісії парникових газів був сигналом тривоги – проте всі ці 10 років світ тільки збільшував викиди», – попередив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. – «Зараз, як ніколи, потрібно прислухатися до вчених. Якщо ми проіґноруймо їх застереження, нас чекають нові катастрофічні шторму, екстремальна спека і забруднення, що загрожують нашому житті».

На думку вчених, для того щоб все-таки спробувати виконати поставлене завдання, потрібно щорічно скорочувати викиди на 7,8%, а для цього потрібно вжити кардинальних заходів. Інакше, кажуть в ЮНЕП, при підвищенні температури до кінця століття на 3,2°C відбудеться масове вимирання тварин і рослин, натомість більша частина планети стане безлюдною.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що через зміну клімату світова економіка втратить 7,9 трильйонів доларів.