#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Суспільство

З’явилась петиція на захист дітей від сексуального насильства

27.05.2019 Надiя Проценко 0

Сьогодні, 27 травня, на сайті Верховної Ради була оприлюднена петиція, яка закликає захистити дітей від сексуального насильства.

З’явилась петиція на захист дітей від сексуального насильства

Ситуація зі статевими злочинами щодо дітей складна не лише в Україні. Так, 21% опитаних дітей в Україні зазнавали сексуального насильства. Такі дані з’ясувались під час дослідження Ради Європи «Скільки дітей зазнають насильства в Україні», яке проводилось півтора роки тому.

Збільшення випадків сексуального насильства над дітьми – це не лише гостра проблема нашої країни, а й світова тенденція. Дітей дедалі частіше втягують у порно- та секс-індустрію. Поширення інтернету робить дітей легкою здобиччю педофілів. Як показує практика, ризик стати жертвою педофіла не пов'язаний з соціальним статусом та рівнем статку родини. Загроза сексуального насильства однакова для всіх дітей.

Щоб протидіяти «епідемії» сексуального насильства над дітьми в Україні, потрібно внести необхідні зміни до законодавства. Ще два роки тому колектив авторів, який складається з адвокатів, представників поліції та прокуратури, лікарів, народних депутатів та кримінологів, розробив законопроект 6607, спрямований на захист дітей від сексуального насильства. Однак вже два роки законопроект проходить доопрацювання. За цей період часу авторський колектив змушений був тричі доопрацьовувати законопроект 6607, шукаючи «золоту середину». Кожен наступний варіант – це компроміс між правами дітей та правами ґвалтівників, збоченців та педофілів.

Зокрема, законопроект 6607 пропонує три новації, але нижче вони викладені в компромісному з захисниками прав злочинців варіанті.

  1. Запровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за статеві злочини щодо дітей. Мета реєстру – не допустити до роботи у дитячих закладах осіб, які раніше засуджувались за сексуальне насильство над дітьми. Реєстр напівзакритий. Доступ до реєстру матимуть правоохоронні органи та Мінюст. Право на отримання інформації з реєстру матимуть керівники дитячих закладів.
  2. Посилення відповідальності за статеві злочини проти дітей.
  3. Хімічна кастрація. Це не покарання, а добровільний захід медичного характеру, передбачений для осіб, які: 1.Вчинили особливо тяжкий статевий злочин проти дитини 2. Мають поставлений психіатрами діагноз – педофілія. Хімічна кастрація – це введення медичних препаратів в організм людини, які знижують статевий потяг і діють протягом певного часу.

Хімічна кастрація вже застосовується до осіб, які вчинили статеве насильство над дітьми, в таких країнах, як: США, Великобританія, Німеччина, Польща, Чехія, Південна Корея, Аргентина, Росія, Казахстан.

Автори законопроекту звернулись до народних депутатів не зволікати із прийняттям законопроекту 6607, адже це може мати дуже високу ціну – скалічені життя дітей.

Для того, щоб петиція була офіційно розглянута, потрібно 25 тисяч голосів.
Петицію можна переглянути за посиланням.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів