Новини
Новини Київської області
Вишгород
Київщина-суспільство
Позитивні історії

З висоти відкривається краса Вишгородських пагорбів


Людмила Коваленко, єдина в чоловічому колективі машиністка крана Київської ГАЕС розповіла, за що любить свою роботу

Козловий кран турбінного цеху Київської гідроакумулюючої станції – агрегат серйозний: може підняти до 225 тонн вантажу. І такі вантажі уже 22 роки поспіль «піднімає» машиністка Людмила Кравченко. Втім, щодо цього вона тільки усміхається: «Я ж не сама ношу важкі речі. Кран піднімає». І зауважує, що не вважає свою професію не жіночою. З іншого боку – робота у чоловічому колективі, де окрім неї – ще 8 колег-кранівників і керівник підрозділу, має свої переваги. Адже Людмила Петрівна оточена увагою колег.

Зараз у кранівників, утім, як і всіх працівників ГАЕС – дуже відповідальна пора. Тут відбувається реконструкція агрегатів. У пресслужбі компанії розповіли, що роботи на Київській ГАЕС виконуються згідно з контрактом на реконструкцію гідроагрегатів № 2, 4, 6 за кошти Європейського Інвестиційного Банку та  Європейського банку реконструкції та розвитку.

Так ось, 25 лютого на ГАЕС демонтували верхню хрестовину генератора гідроагрегата №4. А  відбувся демонтаж ротора генератора гідроагрегата №4 та перенесення його на монтажний майданчик для подальшої реконструкції. Уявіть, вага ротора становить 206 тонн!

Людмила Коваленко обрала фах кранівниці 30 років тому. Вона розповіла журналістам «Погляду», що  ще з дитинства їй подобалась техніка,  навіть серед іграшок обирала конструктори замість улюблених дівчатками ляльок. А 22 роки тому прийшла на ГАЕС, і тут залишилась надовго.

Людмила Коваленко – щаслива бабуся, як з теплотою говорить про своїх внуків. Один уже дорослий, другий – восьмикласник. Каже, вдома робота завжди знаходиться. Окрім того, вона любить збирати риби і ловити рибу. Та вона не поспішає на заслужений відпочинок. Людмилу Коваленко в колективі люблять і цінують. І життя, пов’язане з висотою, для неї  має свої приємності. «З висоти відкривається чудова панорама Вишгородських пагорбів. Особливо весною, коли бачиш, як усе зеленіє, зайці бігають, краєвиди – неймовірні», каже жінка, завжди налаштована на оптимізм.

Фото автора та Укргідроенерго