#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Вишгород
Бориспіль
Бровари
Кримінальні новини

З церков зникають старовинні ікони

30.05.2019 Косянчук Інна 0

За минулу добу на Київщині сталося кілька крадіжок церковного майна зі помітними спільними ознаками

Про зухвале пограбування за одну добу аж трьох церков на Київщині учора, 29 травня, повідомила Поліція  Київської області. Крадіжки зафіксовані в різних районах регіону, але тут помітні спільні ознаки для всіх трьох «акцій». Одна з них – те, що головною здобиччю викрадачів були саме старовинні ікони, і, вочевидь, серед «романтиків з великої дороги» були фахівці, які знали, або чітко вказували, які саме образи потрібно вибрати серед тих, які розміщені у храмах.

Так, до поліції зателефонував священнослужитель зі Святоуспенської церкви, що в селі П’ятигорах Тетіївського району. Він повідомив, що вночі з храму викрали ікону Божої Матері. Її вартість зараз встановлюють. У селищі Калита Броварського району з місцевої церкви викрали, окрім срібних хрестиків і грошових пожертв, старовинні ікони, які датовані 17 та початком 19 століть.  З однієї з церков Вишгорода зникло п’ять ікон, серед яких – дві раритетні: датовані кінцем ХІХ та початком ХХ століть.

Окрім того, всі три крадіжки мають ще одну спільну ознаку: як кажуть поліцейські, зловмисники пробралися до релігійних споруд, пошкодивши замки. Наразі поліція проводить слідчі дії, щоб встановити та затримати осіб, які причетні до злочину.  

До речі, про крадіжки церковних ікон повідомляють не тільки правоохоронні органи, а й самі релігійні організації, які свідчать, що метою злодіїв є не будь-які, а саме раритетні ікони. Зокрема, на сайті Бориспільської єпархії повідомляється: «У ніч із 23 на 24 травня 2019 року відбулося проникнення у храм на честь святого благовірного князя Олександра Невського села Ярешки. Невідомі зрізали замки, зайшли до церкви, де зняли зі стін 2 ікони. Для перевірки на цінність кіот одного із образів розбили. Пересвідчившись, що ікони не мають жодної, окрім духовної, цінності, зловмисники залишили їх у храмі, не завдавши ніякої шкоди іншому церковному начинню. В ніч із 24 на 25 травня невідомі розбили вікно та спиляли ґрати вікна у пономарці храму Різдва Іоанна Предтечі сусіднього села Лехнівки. Проте через певні причини зловмисникам не вдалося проникнути до храму. Обидва випадки зафіксовані в поліції». На сайті також вміщено заклик до всіх парафіях повідомляти про підозрілих осіб.

До речі, хвиля крадіжок старовинних ікон останнім часом прокотилась не лише по Київщині. «Вранці в неділю, 26 травня, був виявлений відкритим храм в ім’я Казанської ікони Божої Матері села Снов’янка Чернігівської області. Зловмисники проникли всередину храму і викрали шість старовинних ікон, а також грошові пожертвування з ящика. Викрадені дві ікони Казанської Божої Матері (одна – малого розміру, 12 х 15 см), дві ікони святителя Миколая, ікона Георгія Побідоносця та ікона Архістратига Михаїла», йдеться у повідомленні.