#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Суспільство
Україна-суспільство

З сьогоднішнього дня народним депутатам не платитимуть за прогули

01.11.2019 Косянчук Інна 0

Набув чинності закон щодо зміни правил реєстрації парламентарів, і щодо припинення відшкодування їм витрат, якщо вони  пропускають засідання без поважних причин

 Сьогодні,  1 листопада набуває чинності закон щодо припинення відшкодування народним депутатам витрат у разі пропуску засідань без поважних причин. Перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, поінформував, що реальну кількість у залі буле встановлено завдяки відмови від паперової реєстрації й переходу до електронної реєстрації. За його словами, з й листопада проводитметься шляхом вставлення картки і натисненням кнопки "за", таким чином буде зрозуміло, скільки осіб зареєструвалися в сесійній залі.

Досі депутати проходили два етапи реєстрації: перед засіданням реєструвалися біля відповідних столів у кулуарах парламенту, а вже на початку ранкового і вечірнього пленарних засідань також реєструвалися за допомогою електронної системи у залі.

ДОВІДКА: 16 жовтня Верховна Рада ухвалила, а Президент Володимир Зеленський 25 жовтня підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" та до Регламенту Верховної Ради України щодо припинення відшкодування народному депутату України витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень, у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань Верховної Ради України або засідань комітетів Верховної Ради України” (№1035-2). Ухвалення відповідного рішення підтримали 265 народних депутатів при мінімально необхідних 226. Закон визначає, що народному депутату не відшкодовуються витрати, пов’язані з виконанням повноважень, за відповідний календарний місяць, якщо він протягом календарного місяця протягом однієї чергової сесії ВР без поважних причин не бере особистої участі у більш як 30% голосувань при прийнятті рішень на пленарних засіданнях парламенту або в більш як 50% засідань комітету, до складу якого його обрано. Припинення відшкодування таких витрат народним депутатам здійснюватиметься за розпорядженням Голови Верховної Ради, яке видається на підставі рішення Регламентного комітету, що прийматиметься відповідно до відомостей щодо обліку робочого часу народних депутатів, наданих Апаратом ВР.

Також, згідно із законом, народні депутати перед відкриттям кожного пленарного засідання мають реєструватися у залі засідань за допомогою електронної системи шляхом натискання кнопки "за". У разі, якщо народний депутат не зареєструвався в такий спосіб, але протягом пленарного засідання здійснював голосування з питань порядку денного, він таки вважатиметься зареєстрованим за допомогою електронної системи.

Дані участі народних депутатів у не менш як 70% голосувань є підставою для нарахування їм зарплати за час участі у пленарних засіданнях. Облік їхньої участі у голосуваннях здійснюється за допомогою електронної системи, а відповідні дані оприлюднюються за кожний день пленарних засідань на офіційному сайті Верховної Ради та на особистій сторінці народного депутата, розміщеній на сайті парламенту.

Джерело: Укрінформ