#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Політика

З подвійним громадянством на держслужбу не візьмуть

05.03.2021 Косянчук Інна 0

Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо протидії загрозам національній безпеці у сфері громадянства.

Фото Укрінформу

Підписаним учора, 4 березня, президентським указом  № 85/2021 введено в дію рішення РНБО «Про невідкладні заходи щодо протидії загрозам національній безпеці у сфері громадянства», за яким уряд, ЦВК та СБУ мають двомісячний строк на те, щоб провести інвентаризацію та проаналізувати законодавство України щодо питань, пов’язаних з подвійним (множинним) громадянством. Про це повідомляється на Офіційному представництві президента України.

«Зокрема, необхідно встановити наявність чи відсутність правової визначеності заборони громадянам України, які мають громадянство (або підданство) іноземної держави, займати певні державні та політичні посади або виконувати функції держави або місцевого самоврядування», 

йдеться у повідомленні.

Наступним кроком має бути внесення Кабміном у шестимісячний термін на розгляд парламенту проєктів законів, які б передбачали заборону громадянам України, які мають громадянство (підданство) іноземної держави чи подали документи або проходять процедуру щодо отримання громадянства іншої країни, претендувати на низку посад державної служби.

Зокрема, пропонується, щоб люди, які мають подвійне громадянство, не могли претендувати на  виконання функцій держави або місцевого самоврядування чи на керівні посади на стратегічних об’єктах державної власності. Також вони не повинні мати допуску до державної таємниці, призначатися членами виборчих комісій, офіційними спостерігачами, а також проводити передвиборчу агітацію чи бути членами політичних партій.

А якщо особа у декларації зазначить недостовірні дані про відсутність у неї іноземного громадянства, за це має нести відповідальність.

«Також необхідно розробити та подати на розгляд парламенту порядок підтвердження відмови та виходу з громадянства (підданства) іноземної держави для громадян України, які претендують на вищезгадані позиції.Крім того, на законодавчому рівні має бути передбачений порядок подання громадянами України декларацій про набуття іноземного громадянства. Для жителів тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та Криму цей порядок буде вводитися в дію лише після відновлення територіальної цілісності України»,

зазначається у повідомленні.

Ззгідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони, Кабмін має розпочати міждержавний діалог щодо укладення двосторонніх угод із заінтересованими державами, спрямованих на врегулювання проблемних питань, пов’язаних із подвійним громадянством. Втім, у цьому списку не повинно бути держави-агресора.

В Україні запроваджуються новації у багатьох галузях. Так, Зеленський ініціював програму «Нове село». Окрім розширення сервісних послуг, до проєкту реформування сільської місцевості включений розвиток агропромислового комплексу.

Крім того, Кабмін затвердив Національну економічну стратегію-2030. Денис Шмигаль назвав НЕС-2030 першим таким фундаментальним документом за всю історію України.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.