Новини
Україна
Політика

З Днем чорнухи: рух Чесно запустив віртуальну виставку про чорний піар до Дня піарника


28 липня в Україні відзначають День PR-спеціаліста. Кажуть, чорний піар – також піар, тому рух Чесно запустив свою віртуальну виставку політичної агітації “Хроніки чорного піару в Україні”.

Про це пише Рух ЧЕСНО.

“У день, коли піарники відзначають своє професійне свято, Рух ЧЕСНО нагадує, що у кожної професії є свої червоні лінії та стандарти. У гонитві за перемогою технологи, які працюють на політиків, вдаються до прийомів фейкової соціології або просто поширюють фейки про своїх опонентів. “Чорнуха” вкидається в останні дні виборчої кампанії, щоб у конкурента не було шансів спростувати інформацію і донести спростування до виборця. Але навіть фейки не є найгіршим проявом чорного піару. Деякі технологи готові створювати образи, які нищать суверенітет держави або карбують жахливі стереотипи”,

координаторка Музею агітації та політичного трешу Оксана Галькевич.

Президентську кампанію 2004 року називають «найбруднішою». Тоді технологи Януковича розкололи країну на “три сорти”. І через десять років там, де технологи малювали третій сорт, Україна зіштовхнулася з серйозним викликом — загрозою територіальній цілісності.

Також створювались гендерні стереотипи в політиці, які могли бути досить неетичними та образливими. Так, від приниження потерпала Юлія Тимошенко, яку також ображали через вік.

Водночас аналогічних кампаній з політиками-чоловіками не трапилось. Порошенко та Бойко, які також були в числі основних претендентів на президентське крісло, не надто відрізняються за віком від Тимошенко, Бойко навіть на кілька років старший. Але бордів з “останнім шансом для дідуся” не було.

А усю виставку можна переглянути на сторінці Руху Чесно.

ІА “Погляд” вже повідомляв, про те, чого досягли народні депутати за 2 роки?

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.