Новини
Київщина
Довкілля
Вода

З 10 грудня 2020 року на Київщині заборонено ловити раків

10.12.2020 Бобрик Юлія 0

Заборона діяти аж до літа і обумовлена метою збереження та охорони популяції цього виду.

Фото: pixabay.com

Про це йдеться в опублікованому наказі Держрибагенства у Києві та Київській області.

В період з 10 грудня 2020 року по 15 червня 2021 року встановлюється заборона на вилов раків у водоймах на Київщині. В цей період відбувається підготовки до спарювання, тож заборону встановлено з метою забезпечення охорони цього виду під час їх природного відтворення, створення сприятливих умов для виношування ікри та збільшення запасів раків у водоймах.

Варто зазначити, що за кожного незаконно виловленого рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн та штраф – до 680 грн. Натомість після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати не більше 30 раків на водоймах загального користування та 50 – на платних водоймах. Але й тут є виключення – ловити раків менших 10 см заборонено Правилами любительського і спортивного рибальства.

Як повідомляв «Погляд», попередня заборона на вилов раків на Київщині тривала з 15 липня до 1 вересня і була зумовлена линькою цього виду.

Нагадаємо, лише за десять місяців цього року браконьєри завдали збитків державі на суму 25,5 млн грн.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини - обов'язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.