Україна

З 1 жовтня медикині мають стати на військовий облік. Що зміниться: роз’яснення МОЗ

З 1 жовтня 2023 року українські медикині обовʼязково мають стати на військовий облік. На тлі цього Міністерство охорони здоров’я опублікувало роз’яснення, що зміниться для таких жінок.

З 1 жовтня медикині мають стати на військовий облік. Що зміниться: роз’яснення МОЗ - зображення

У МОЗ наголосили, що всі жінки віком від 18 до 60 років, які мають медичну або фармацевтичну освіту чи працюють за такими спеціальностями, як лікарка, стоматологиня, акушерка, медсестра, фармацевтка та провізорка, наукова співробітниця, керівниця підрозділів в охороні здоровʼя тощо, вже мають перебувати на військовому обліку.

"Ця норма не нова та діє ще з 1992 року. Тому більшість жінок-медиків та жінок-фармацевтів вже перебувають на військовому обліку", – йдеться в повідомленні.

Як зазначили в МОЗ, від січня 2023 року жінки, які навчаються на медичні або фармацевтичні спеціальності, ставляться на військовий облік одразу після закінчення навчання. Заклад освіти за два місяці до завершення навчання подає списки жінок-випускниць до територіальних центрів комплектування та соцпідтримки. 

Що зміниться з 1 жовтня?

У відомстві наголосили, що понад 30 років постановка на військовий облік медикинь та фармацевток працювала недосконало, через що частина медиків у ньому не враховані. Тому з 1 жовтня 2023-го на облік мають стати всі медикині та фармацевтки, які з певних причин там не перебували. Водночас постановка на військовий облік не дорівнює мобілізації – облік необхідний лише для узагальнення даних про наявний резерв медиків у державі.

Виїзд за кордон

Після 1 жовтня 2023 року жодних змін в умовах виїзду за кордон для жінок не буде. Кожна жінка з медичною та фармацевтичною освітою може вільно перетинати кордон незалежно від того, стоїть вона на військовому обліку, чи ні.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.