Події
Україна-суспільство

З 1 січня в Україні виросла вартість первинної реєстрації авто

Йдеться про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування за першої реєстрації легкових автомобілів.

З 1 січня в Україні виросла вартість первинної реєстрації авто - зображення
Фото: pixabay

Як повідомили на фейсбук-сторінці Головного сервісного центру МВС, з 1 січня 2022 року зросла вартість потановки автомобіля на первинний облік, що пов'язано зі збільшенням прожиткового мінімуму.

Сума внеску залежить від вартості автомобіля:

  • якщо ціна на транспортний засіб не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму (409 365 гривень), то збір становить 3%;

  • якщо вартість об’єкта оподаткування варіюється від 165 до 290 розмірів прожиткового мінімуму (409 365 – 719 490 гривень), розмір збору зросте до 4%;

  • якщо ціна машини перевищить 290 розмірів прожиткового мінімуму, то власникові доведеться виплатити до бюджету країни 5% цієї суми.

Зауважимо, що у разі перереєстрації машини збір сплачувати не потрібно.

Раніше повідомлялося, що у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає запровадження штрафів для водіїв транспортних засобів за перевищення швидкості в межах населених пунктів понад 80 км/год.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.