#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Технології
Україна-суспільство

З 1 серпня тариф Укренерго на передачу електроенергії зросте на 54,6%

12.07.2020 Косянчук Інна 0

11 липня на засіданні Національнї комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг було переглянуто тариф на послуги з передачі електричної енергії та тариф на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління НЕК «Укренерго». З 1 серпня  тариф становитиме 240,23 грн/МВт·год.

Фото: Українська енергетика

До такого рішення НКРЕКП спонукали пропозиції НЕК «Укренерго», у зв’язку із дефіцитом коштів, що виник за окремими складовими витрат структури тарифів. Йдеться про статті «витрати на виконання спеціальних обов’язків для забезпечення загальносуспільних інтересів, у тому числі із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел», та «витрати на придбання допоміжних послуг».

Про це повідомляється на офіційному сайті НКРЕКП, і зазначається, що під час  тарифу було враховано реалізацію заходів, зафіксованих у Меморандумі про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики в Україні, а також заходів Антикризового енергетичного штабу. Також в інституції сподіваються, що найближчим часом уряд та парламент ухвалять низку змін до законодавчих та регуляторних документів. Зокрема, йдеться про такі зміни: зменшення рівнів «зелених» тарифів на електроенергію через внесення Верховною Радою змін до чинного законодавства;мзменшення прогнозного обсягу передачі електричної енергії відповідно до Прогнозного балансу Мінекоенерго; запровадження урядом перехідної моделі покладання спеціальних обов’язків, яка дозволить покращити фінансовий стан ДП «Гарантований покупець», ДП «НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ», ПрАТ «Укргідроенерго» та оптимізувати тариф на послуги з передачі електричної енергії, мінімізувати небаланс електричної енергії та забезпечить повною мірою розрахунки з учасниками ринку електричної енергії.

«Урахування цих чинників та залучення додаткового фінансування дозволило оптимізувати тарифи НЕК «Укренерго». Тому з 01.08.2020 тариф на послуги з передачі електричної енергії становитиме 240,23 грн/МВт·год; тариф на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління становитиме 24,75 грн/МВт∙год (без урахування податку на додану вартість). НКРЕКП усвідомлює, що такий рівень тарифу на послуги з передачі електричної енергії є обтяжливим для споживачів електроенергії та може негативно відобразитись на конкурентоспроможності української промисловості, проте вимушена прийняти зазначене рішення відповідно до вимог законодавства України для забезпечення цілісної, збалансованої роботи НЕК «Укренерго», ДП «Гарантований покупець», ДП «НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ», ПрАТ «Укргідроенерго» та якнайшвидшого врегулювання проблемних питань в електроенергетичній сфері», йдеться у повідомленні.

Раніше "Погляд" інформував про те, на скільки зросли тарифи на воду.