#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Головні новини
Пригоди
Кримінальні новини
Автоновини

З 1 липня кермування у стані сп’яніння стане криміналом

23.06.2020 Александр Чернышенко 0

З 1 липня 2020 року набудуть чинності нові, суворіші штрафи для водіїв за керування авто у стані алкогольного, наркотичного або інших видів сп'яніння, а за здійснення цього правопорушення наступатиме кримінальна відповідальність.

Фото - pxhere.com

Нові штрафи прописані у прийнятому Верховною Радою законі, який спрощує досудове розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень.

Відповідно до цього закону, якщо нетверезий водій «попадеться» поліцейським, то йому доведеться заплатити від 17 до 34 тис. грн штрафу з позбавленням права керувати авто на строк до 3 років.

Повторне аналогічне правопорушення загрожуватиме алководієві штрафом в розмірі 51 тис. грн з позбавленням права керувати авто на строк від 2 до 3 років.

Під таку ж відповідальність підпадатиме передача керування авто особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом наркотиків, або відмова водія від проходження медичного освідування на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Відповідно до закону, стан сп'яніння за кермом вважатиметься кримінальним правопорушенням зі спрощеним досудовим розслідуванням.

Виходячи з цього, якщо порушник чинитиме опір або намагатиметься втекти, поліцейські зможуть затримати його на 72 години. Також, якщо нетверезий водій намагатиметься завдати шкоди собі чи оточуючим, він може бути затриманий на 24 години.

Нагадаємо, нещодавно «Погляд» повідомляв про моторошну статистику по ДТП на Київщині.