#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Головні новини
Україна-суспільство
За кордоном

Європа перейшла на літній час: 8 країн синхронізовані з Україною

28.03.2021 Надiя Проценко 0

У ніч на 28 березня всі 27 держав-членів Європейського союзу перевели свої годинники на літній час. Україна також перейшла на літній час, оскільки закон щодо скасування цієї норми уряду так і не був прийнятий.

фото: unsplash.com

Як пише видання Bloomberg, країни ЄС ще в 2018 році погодили відмовитися від переведення годинників, однак дебати з цього приводу затяглися.

Передбачалося, що 2019 рік стане останнім, коли країни ЄС будуть міняти часовий пояс двічі на рік.
Кожна держава повинна вибрати між «постійним літнім» і «постійним зимовим» часом і більше не переводити час.

Нині передбачається, що в ЄС останній раз переведення часу відбудеться в 2022 році, хоча дискусії з цього приводу тривають.

фото: unsplash.com

Від сьогодні час 8-ми європейських держав синхронізовано з українським. Йдеться про Фінляндію, Естонію, Латвію, Литву, Румунію, Болгарію, Грецію і Кіпр.

Після скасування переведення часу більшість європейських країн залишиться на літньому поясі на постійній основі.

Нагадаємо, на початку березня парламентарі підтримали законопроєкт про обчислення часу в Україні, проголосувавши також і за скорочення строку підготовки закону до другого читання. Проте згодом Верховна Рада так і не наважилась скасувати сезонне переведення годинників на літній та зимовий час раз на півроку. Тож о 3 годині 28 березня Україна перейшла на літній час.

За постановою Кабміну, вже майже 25 років в Україні перехід на літній час щороку відбувається в останню неділю березня. Натомість на зимовий – в останню неділю жовтня.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.