#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Блоги

Ярослав Ємельяненко: Як не треба говорити з людьми, бо піар має бути правильним

04.02.2022
Я постійно стикаюся з прикладами неправильної комунікації держави з людьми. Кожного разу це доводиться виправляти своїм громадським ресурсом.

Ярослав Ємельяненко: Як не треба говорити з людьми, бо піар має бути правильним - зображення

Наприклад: дізнаємось, що групи сьогодні не можуть потрапити в зону, бо кілька годин тому подзвонив анонімний "мінер", та спрацював режим захисту. На офіційних сайтах тиша, всі в режимі "секретності", не коментують.

Розумію, що зараз будь-який турист, що стоїть дві години під КПП, чи працівник зони напише в фейсбуці, що ЧАЕС замінували, це моментально підхопить преса, і за кілька годин почнеться паніка по всій країні, мовляв, сьогодні підірвуть ЧАЕС, діставайте дозиметри, ховайтеся, евакуюйте дітей, заклеюйте вікна, дивіться, звідки дме вітер.

Негайно пишу пост, мовляв ЧАЕС вкотре "замінували".

Саме так, з лапками, які натякають на фейковість цього мінування.

Та розповідаю попередній досвід псевдозамінувань, що це ставалося вже десятки разів, і це роблять хворі люди чи заради забавки.

Ярослав Ємельяненко: Як не треба говорити з людьми, бо піар має бути правильним - зображення

І так, цю інформацію моментально підхоплюють ЗМІ, але посил вже абсолютно інший: це ставалося багато разів, зберігайте спокій, все нормально, це тимчасові складнощі.

Бо елементарні лапки в заголовку роблять свою заспокійливу справу.

Все, потенційна паніка на рівні країни погашена.

Одним, сцк, громадським постом. Який ще в мене вимагали видалити, мовляв, розповсюджую внутрішню інформацію.

Але після пояснень, що вона так чи так витече, але з набагато більшою шкодою, погодилися, що так справді краще.

Це півдня нервів та часу на безкоштовних засадах просто адекватної людини.

Далі. Вчора Нацгвардія анонсувала тактичні навчання в Прип'яті.

Куди запросила представників інших країн, послів, ЗМІ.

Зробили це без жодного урахування інформаційного поля навколо "навчань у Прип'яті".

Забули, який спротив був у 2017-18 роках, коли вони зробили з Прип'яті полігон, який розстрілювали зброєю різного калібру, де туристи та оператори збирали рештки їхніх сухпайків та патронів, випорошували мішки з брудним піском, які ті накопали для барикад, щоб лежати тілом на радіоактивній землі.

А сталкери ховалися по квартирах та шарахалися від пострілів, знімаючи стріми в ютьюб, як в останній раз.

Проти них повстали всі – прип'ятчани, туристи, захисники спадщини, екологи.

ДАЗВ тоді прийняв позицію "ми нічого не знаємо, нам з міністерства спустилося, ми виконуємо". Але ж територія ваша.

Дотримання правил радіаційної безпеки та заборона руйнування історичних будівель – це ваша задача.

Загальними зусиллями це було зупинено. І ось за 4 роки маємо анонс нових навчань в Прип'яті. З великим негативним резонансом суспільства.

Але ж варто було просто додати одне речення в перший пресреліз:

"Ми розуміємо історичну важливість Прип'яті та гарантуємо, що в рамках проведення навчань ані місту, ані нацгвардійцям не буде завдано шкоди".

Все! Більше нічого не потрібно робити. Все одразу вирішилося само собою. Одним реченням.

На той час ДАЗВ та Нацгвардія видаляє коментарі до новини від прип'ятчан, які просять цього не робити, бо їм болить.

Видалили – немає проблеми? Ні. Так її розмір тільки збільшується, напруга росте.

Навіть якщо плани міністерства оборони справді не відомі ДАЗВу, є сенс стати на бік людей та написати, що "відбудуться навчання, ми сподіваємось, що міністерство розуміє міжнародну історичну важливість Прип'яті та навчання не вплинуть на стан будівель та здоров'я нацгвардійців".

Таким чином одним реченням перекладається відповідальність (якщо справді нічого зробити не можуть) на вищий за них орган.

Що роблю я? Пишу пост, що будуть проходити навчання, я не знаю їхніх планів, та дуже сподіваюсь, що вони все розуміють (це, і це, і ось це РОЗУМІЮТЬ, КРАПКА) Під час тренувань все буде добре.

Непрозоро натякаючи на весь той бекграунд, який не був врахований першим анонсом навчань і підказуючи, як вийти з ситуації, яку самі створили.

Реакція є, на наступний день ДАЗВ викладає пост про те, що навчання будуть проходити "максимально коректно та тактовно з урахуванням місцевості".

Гарантій про відсутність подкоджень все ще немає, але розуміння ситуації вже є. Та додають, що "будь-які інші структури, компанії та особи не можуть надавати інформацію як представники зони відчуження".

Вочевидь, позиція захисників Прип'яті була сприйнята як намагання говорити від їхнього імені.

Так само, в коментарях під моїм постом в різних групах мені закидають, що це просто ваші туристи не зможуть заїхати, ви втрачаєте гроші, ось і підіймаєте тему. Так, це одна з причин!

Бо ми кожного іноземця вмовляємо приїхати в Україну, розповідаємо, що в нас безпечно, а потім він не може потрапити до локації, заради якої приїхав, бо там проходять... військові навчання! У вас в Україні безпечно? Розкажіть мені ще щось. І, повірте, сотням чи тисячам своїх друзів він скаже сюди більше не приїжджати.

Ця людина полетіла додому, не заплатила державі за в'їзд в зону, ми не заплатили податки з неї, бо платіж був повернутий.

Його гроші не пішли в бюджет оборони, медицини та всього іншого, куди держава розподіляє ці гроші. Програли всі сторони. Негативний фідбек, постраждала репутація зони та всієї країни.

Скажу більше: коли людина їде у відоме на весь світ історичне місце, вона не очікує потрапити на звалище чи діючий полігон, усіяний дірками в стінах та гільзами.

І іноземні ЗМІ та посли, що поїдуть туди завтра, теж цього не очікують. Уявіть, що їх запросили на бойові навчання в Хіросіму чи Освенцим.

Як можна, це ж пам'ять! А Прип'ять – не пам'ять? Ріллі? Тільки тому, що досі міністерство не підписало один папірець зі статусом пам'ятки? Один бюрократичний папірець нівелює всі події, що тут відбувалися? Так просто це працює?

Друзі, вибачте за лонгрід. Гадаю, ці приклади краще буде розкласти на окремій лекції щодо комунікації. Зробити висновки та в майбутньому не допускати таких ситуацій та бути людьми.

Інформація – це зброя. Вона дає відчуття безпеки чи небезпеки, залежно від того, як подана.

Вона завдає абсолютно фізичного болю та може вилікувати хворого краще за лікарів.

Це потужний ресурс, який ми маємо використовувати у добрих цілях. Обережно.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.