#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Здоров'я

Які права та пільги передбачені донорам крові

05.12.2019 Надiя Проценко 0

Заклади охорони здоров’я регулярно проводять Дні донорів, адже кров – це безцінний матеріал, який може врятувати життя постраждалим у ДТП, вагітним жінкам, хворим, які потребують переливання крові. Розуміючи це, багато хто з нас хоч раз у житті або й кількаразово ставали донорами крові. Та чи знаєте ви про свої права й пільги як донора, передбачені законом? Ось як роз’яснює їх Адвокат Права

Які права та пільги передбачені донорам крові

Донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань, визначених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я. За особистим визначенням донора здавання крові або її компонентів може здійснюватися безоплатно або з оплатою.

Права та пільги

  1. Безоплатне медичне обстеження донора перед здаванням крові та її компонентів, а також видача довідок про стан його здоров'я.
  2. Вихідний день для донора у день здачі крові на підприємстві, в установі, організації незалежно від форм власності із збереженням за ним середнього заробітку.
  3. Вільний від занять день для донорів-студентів вищих навчальних закладів та учнів професійних навчально-виховних закладів.
  4. Безкоштовний сніданок та обід або їх готівкова компенсація за рахунок закладу охорони здоров'я, що проводить взяття крові, у день здачі крові чи її компонентів.
  5. Обов'язкове державне страхування донора у випадку зараження донора інфекційними хворобами або виникнення у нього інших хвороб чи розладу здоров'я у зв'язку з виконанням донорської функції. Порядок та умови такого страхування встановлюються Кабінетом Міністрів України.
  6. Додатковий вихідний день для працівника, якщо він здає кров під час відпустки, у святкові та неробочі дні зі збереженням за ним середнього заробітку. За бажанням працівника цей день може бути приєднано до щорічної відпустки або використано в інший час протягом року після дня давання крові чи її компонентів.
    Зверніть увагу, що підставою для надання зазначених пільг є відповідні довідки, видані донору за місцем медичного обстеження чи давання крові або її компонентів. Форми цих довідок та порядок їх видачі затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.