Новини
Україна
Суспільство

Як зміняться зарплати освітян у новому році?


Учора, 23 листопада, уряд відтермінував раніше анонсоване підвищення посадових окладів педагогам. Очільник МОН запевняє, що певне зростання таки відбудеться.

Фото з архіву "Погляду"

Урядовою постановою №1149, прийнятою 23 листопада, «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. №822 та зупинення її дії», Кабмін на рік відтермінував прийняте раніше підвищення зарплат освітянам. Постанова розміщена на Урядовому порталі.

Попередньою постановою планувалося, щоб із 1 січня 2021 р. найменший розмір посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічного працівника становив 3 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2021 р. У прийнятій учора постанові зазначено: «Зупинити до 31 грудня 2021 р. дію постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 822».

Втім, міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у повідомленні на своєму Телеграм-каналі зауважив, що зарплати педагогічних працівників таки зростуть.

Шкарлет нагадав, що із 1 вересня 2020 р. на 5,8% зросли посадові оклади всіх працівників бюджетної сфери, зокрема педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників. А також звернув увагу на те, що проектом держбюджету України на 2021 р. передбачено на галузь освіти 173,8 млрд грн – на 34 млрд грн більше, ніж у цьому році.

«У проєкті держбюджету зазначено, що посадові оклади працівників за Єдиною тарифною сіткою у 2021 році збільшуватимуться двічі: з 1 січня та з 1 липня. Отже, із січня 2021 року розміри посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників бюджетної сфери, в тому числі галузі освіти і науки, збільшаться на 20%, а з липня – ще на 8,3%. Це збалансований і фінансово забезпечений проєкт бюджету. Тобто кошти на таке збільшення посадових окладів і заробітних плат на 2021 рік передбачені. Працюємо над тим, щоб знайти можливість додатково підвищувати рівень зарплат освітян», - повідомив очільник МОН.

Як повідомляв «Погляд», у вересні Сергій карлет повідомляв, що в наступному році зарплата вчителів повинна підвищитися на 30%. 

Також «Погляд» інформував, що дорослі підтримують впровадження сексуальної освіти в школах: опитування.