Новини
Україна
Головні новини
Екологія
Вода
Україна-суспільство

Як «зацвіло» Чорне море, побачили навіть з космосу


ІА "Погляд" вирішив дізнатися, чи все гаразд на морських пляжах найпопулярніших серед відпочивальників українських курортних міст.

Національний центр управління та випробувань космічних засобів провів супутниковий моніторинг Чорного моря. Світлини з космосу опублікували на Facebook-сторінці Державного космічного агентства України.

Повідомляється, що індикатором забрудненості води та кількості біомаси фітопланктону обрано хлорофіл-а, який опосередковано дозволяє оцінити інтенсивність цвітіння водоростей у водоймах.

Нагадаємо, про те, що вода на узбережжі Одеси стала смарагдовою, ми розповіли на початку липня. Пізніше також повідомляли, що на пляжах Одеси виявили кишкову паличку. Тож вода на одеських пляжах не відповідає мікробіологічним нормам.

Фото: Viknianskiy Nikolay / Facebook

Наразі ж найбільші концентрації цих рослин зафіксовані на курортах Затока, Білгород-Дністровський, Очаків, Південний, Станіслав, Очаківське, Гола Пристань і Лазурне. Проте загалом узбережжя Одеської області має середній показник забруднення.

Відео: Національний центр управління та випробувань космічних засобів

Варто зазначити, що, на жаль, одеське узбережжя - не єдине, де є проблеми. На іншому популярному курорті серед українців – в Коблево, люди також скаржаться на брудну воду. Місцевий блогер Ispoved odnogo iz розповів, що хоча тут і тепле море, але практично все у водоростях.

Водночас на узбережжі Азовського моря ситуація не краща. У Бердянську люди скаржаться на нашестя медуз, повідомляє pro.berdiansk.biz. Ці морські мешканці залишають пекучі сліди на тілі відпочиваючих.

Фото: verge.zp.ua

А в Кирилівці, окрім величезної кількості медуз, туристам докучають морські блохи, які кусають прямо у воді, про що повідомляє ресурс verge.zp.ua. Також тут починає цвісти море, що супроводжується великою кількістю водоростей у воді та неприємним запахом.

Крім цього, днями через спалах кишкової інфекції у Кирилівці закрили одну з баз відпочинку. Згідно з повідомленням Запорізького лабораторного центру МОЗ України, постраждало 14 осіб, зокрема, 10 дітей у віці від 7 до 13 років.

Отже, цьогорічний вибір місця для відпочинку на морському узбережжі в українців буде непростим. Втім, зауважимо, що кордони для українських туристів вже відкрили 23 країни світу.