#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Всесвіт

Як виглядатиме вибух Бетельгейзе з Землі (4K-ВІДЕО)

18.03.2020 Бобрик Юлія 0

Модель ситуації, яка відбудеться протягом найближчих 100 000 років.

Життя червоного надгіганта Бетельгейзе невблаганно наближається до кінця. Дослідники з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі продемонстрували, що буде відбуватися із зіркою в момент і після вибуху, повідомляє Space.com.

«Ми хотіли знати, як виглядає вибух подібної зірки на різних фазах пульсації. Більш ранні моделі простіші, тому що вони не включають залежні від часу ефекти пульсацій», – зазначив Джаред Голдберг, провідний автор дослідження.

Коли в ядрі масивної зірки закінчується паливо, зірка руйнується під дією власної сили тяжіння і перетворюється на наднову. Дослідники підрахували, що це, швидше за все, відбудеться й з Бетельгейзе протягом наступних 100 000 років – відносно невеликий проміжок часу для астрономічних процесів. Цей вибух створить спалах, здатний на короткий час затьмарити всю галактику.

Вибухи наднових відрізняються в залежності від маси вмираючої зірки, радіусу і енергії. Пульсації в зірках ускладнюють моделювання вибуху, тому що різні шари небесного тіла можуть розширюватися або стискатися відносно один одного. Світло від компактних шарів зірки слабкіше, в той час як світло від розширення шарів – яскравіше.

Нагадаємо, вибух однієї з найближчих до Землі зірки, який може перетворити ніч на день, чимало людей чекало вже в цьому році. Проте в минулому місяці повідомили, що Бетельгейзе офіційно припинила тьмяніти, а отже вибух наднової переноситься.