#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Як в Україні безкоштовно отримати хірургічну допомогу

16.09.2020 1 Кочкина Марина 0

Національна служба здоров'я України уклала контракти з 844 медзакладами на здійснення хірургічних операцій у стаціонарних умовах. 4 з них – приватні. На сьогодні НСЗУ виплатила цим закладам 5,5 млрд грн за надання хірургічних послуг пацієнтам у квітні-вересні.

Як повідомляє Національна служба здоров'я України, через продовження адаптивного карантину оплати медзакладам, які законтрактовані на пакет “Хірургічні операції у стаціонарних умовах”, до 1 жовтня здійснюються на 100% за глобальним бюджетом. Тобто заклад отримує кошти незалежно від того, скільки в ньому проведено операційних втручань.

фото з відкритих джерел

НСЗУ пояснила, що зараз в окремих регіонах країни, які потрапили до червоної та помаранчевої карантинних зон, скасовуються планові операції, і кількість пацієнтів, які звертаються до лікарень для отримання хірургічної допомоги, зменшується. Для того, щоб це не позначилось на обсязі фінансування закладів, їм продовжені виплати за глобальним бюджетом.

Як повідомляється, 16 вересня на засідання уряду має виноситися рішення щодо продовження виплат медзакладам на 100% за глобальним бюджетом до кінця поточного року.

В безоплатний пакет хірургічної допомоги в стаціонарі медзакладу включено:

  •  проведення хірургічної операції із забезпеченням анестезії;
  •  інструментальні та лабораторні обстеження, включаючи патоморфологічні;
  •  післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення та подальша медикаментозна терапія;
  •  цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
  •  медична реабілітація в гострому періоді для запобігання виникнення післяопераційних ускладнень;
  •  ліки з нацпереліку основних лікарських засобів та витратні матеріали;
  •  харчування у стаціонарних умовах.
фото з відкритих джерел

Ліки та медвироби

Пацієнту надаються безоплатно ліки та медичні вироби, які заклад отримує через централізовані держзакупівлі. Інформація про наявність відповідних ліків в конкретній лікарні має бути розміщена на інформаційній дошці в лікарні та на офіційному веб-сайті медзакладу, а також органу місцевої влади.

 Для отримання хірургічної допомоги безоплатно пацієнту необхідно:

  •  Щоб сімейний лікар, з яким укладено декларацію, або лікуючй лікар надав направлення, та звернутись до обраного медзакладу.
  • У разі невідкладного стану пацієнт може звернутись до лікарні без направлення, або викликати «швидку» за номером 103, яка за необхідності доставить його до медзакладу.

«Медична допомога пацієнту у невідкладному стані надається безоплатно без жодних додаткових умов – без направлення і без декларації з лікарем. Людина може звернутись за хірургічною допомогою до будь-якого з понад 800 медзакладів, з якими НСЗУ уклала договір на надання таких послуг, незалежно від свого місця проживання чи реєстрації. Ці послуги для пацієнта будуть безоплатними. Якщо у вас вимагають гроші за безоплатні послуги, повідомляйте про це НСЗУ за номером 16-77», - наголошує НСЗУ.

Раніше «Погляд» вже повідомляв про те, що COVID-19 забирає життя військових та силовиків.

Читайте також про те, чи дотримуються карантину ринки, кафе та перукарні.