Новини
Суспільство
Здоров'я
За кордоном

Як умови праці впливають на наше здоров’я


Пандемія коронавірусу змусила багатьох працювати віддалено. Учені з США вирішили дізнатись, як робота з дому впливає на наше психічне здоров’я, і дійшли певних висновків.

Як повідомляє видання News medical life sciences, нове дослідження було проведене в школі бізнесу Індіанського університету. Виявляється, що наше здоров'я і смертність напряму залежать від самостійності, яку ми маємо на роботі, а також від навантаження, потреб у зайнятості та пізнавальної здатності.

Зокрема, коли вимоги до роботи перевищують контроль, який забезпечується роботою або здатністю особи вирішувати ці вимоги, відбувається погіршення психічного здоров'я і, відповідно, підвищується ймовірність смерті від цього. Про це заявив Ерік Гонсалес-Муле, провідний автор дослідження та доцент кафедри організаційної поведінки та людських ресурсів Університету Індіани: «Ми виявили, що такі робочі стресори як часовий тиск чи навантаження спричиняють депресію та смерть, особливо коли йдеться про професії, де працівники мало контролюють свою діяльність або мають меншу пізнавальну здатність».

Водночас Гонсалес-Муле та його співавтор, Бетані Кокберн, доцент кафедри управління університету Північного Іллінойсу, з’ясували, що вимоги до роботи призводять до кращого фізичного здоров’я та меншої ймовірності смерті при поєднанні з більшим контролем робочих обов'язків. «Ми вважаємо, що це тому, що контроль за роботою та когнітивні здібності виступають як ресурси, які допомагають людям справлятися зі стресом на роботі», – зауважив Гонсалес-Муле.
Зокрема, за його словами, контроль за роботою дозволяє людям встановлювати власні графіки та визначати пріоритетність роботи таким чином, щоб досягти своїх робочих цілей, а також краще адаптуватися до вимог напруженої роботи та з'ясувати способи боротьби зі стресом.

Дослідники використовували дані 3148 жителів Вісконсина, які брали участь у національному репрезентативному опитуванні в США.

«Керівники повинні забезпечити працівникам, які працюють на вимогливих роботах, більше контролю, а на робочих місцях, де це неможливо зробити, – пропорційне зменшення вимог. Наприклад, дозволяючи працівникам ставити власні цілі або вирішувати, як робити свою роботу. Також у певних випадках може бути виправдане скорочення працівників», – наголосив Гонсалес-Муле.

Також не варто забувати, що COVID-19 може викликати більше проблем з психічним здоров'ям, тому зараз вкрай важливо, щоб робота не загострювала ці проблеми. Зокрема, можливо, слід знизити вимог працівників, усвідомити когнітивні можливості працівників для задоволення потреб та надати працівникам самостійності навіть більше, ніж до початку пандемії, вважають дослідники.

Станом на 28 травня у світі зареєстровано понад 5 млн 717 тисяч випадків коронавірусної хвороби. Найбільше випадків у США – 1 млн 699 тис., Бразилі- 411 тис, Росії – 379 тис. В Україні наразі зафіксовано 22 382 випадки захворювання. Із них 8 439 пацієнтів одужали, а 669 – померли. За минулу добу з’явилися 477 нових випадків інфікування коронавірусом. Тих, хто одужав за минулу добу трохи менше – 444, померли 11 осіб.

Дізнайтесь, як працюватимуть дитсадки в умовах послаблення карантину в Україні.