Новини
Вишгород
Чорнобиль
Екологія

Як пережили зиму тварини у Чорнобильському заповіднику?


Мешканцям радіаційно-екологічного біосферного заповідника – коровам, коням, оленям - довелось добувати їжу з-під снігу. Втім, виснажених тварин немає.

Сніги й морози - непросте випробування для тварин, які живуть на волі. Навіть якщо їх підгодовують. Навіть у заповідниках.

Як повідомляється на Фейсбук-сторінці Чорнобильського радіаційно-екологічного  біосферного заповідника, науковці проаналізували сліди копитних на заповідній території, і дійшли висновку, що зимівля тварин минула задовільно. Ні олені, ні, особливо, здичавілі корови з голоду не загинули.

«Фахівці не помітили і вкрай знесилених звірів. Так, інколи вони голодували, а кількість виділених екскрементів за добу була меншою, ніж зазвичай. Однак не тільки пересічні громадяни, але й науковці часто допускають помилку, коли стверджують, що чисельність якогось виду обмежується екстремальними погодними умовами зимівлі чи нестачею в цей період корму», - йдеться у повідомленні.

Втім, науковці зауважують, що в екології виду запрограмовані такі випробування. Тож аби без особливих проблем пережити складну зиму, тварини й накопичують на зиму жирові  запаси. Жир не лише захищає від холоду, а й ефективно зігріває тіло тварини.

«Після морозів візуально добре видно, що жирові запаси у оленів і здичавілої великої рогатої худоби зменшились. Трохи худеньким виглядає і молодняк, хоч дві мамки-корови ще на початку зими підгодовували телят молоком. Та попереду – весна, тепло, і копитні швидко відновлять свою форму», - йдеться у повідомленні.

На жаль, диким тваринам не завжди вдається пережити зиму. Так, днями на Макарівщині біля річки знайшли тіло мертвого плямистого оленя. За попередньою версію, тварина потрапила у крижану пастку та померла через переохолодження.

Як повідомляв «Погляд», у браконьєрів на Київщині конфіскували близько півтори сотні щиглів. Це рідкісні птахи, які охороняються Бернською конвенцією. 

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.

Фото Сергія Жили