Новини
Україна
Васильків
Здоров'я

Як отримати електронний рецепт: покрокова інструкція


Як відомо, з 1 квітня почали видаватися електронні рецепти за програмою «Доступні ліки». Це урядова програма реімбурсації (повна або часткова оплата лікарських засобів) для людей, які хворіють серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу і бронхіальною астмою. Це такі ліки як: Аміодарон, Амлодипін, Атенолол, Верапаміл, Гідрохлор-тіазид, Спіронолак-тон, Фуросемід, Дигоксин, Еналаприл, Ізосорбіду динітрат, Карведилол, Клопідогрель, Метопролол, Симвастатин, Бісопролол, Нітрогліцерин, Лозартан, Гліклазид, Метформін, Глібенкламід Беклометазон, Будесонід, Сальбутамол.


За інформацією МОЗ України, лише за перший тиждень роботи програми було видано 120 тисяч електронних рецептів. Так, у перший день було виписано більше 10 тисяч рецептів, у другий – вже 18 тисяч, а у четвер, 4 квітня, було оформлено аж 63 тисячі рецептів.

Варто наголосити, що отримати електронний рецепт можна лише тим пацієнтам, які уклали декларації із сімейним лікарем, адже ці рецепти мають право видавати лише сімейні лікарі, терапевти та педіатри через електронну систему охорони здоров’я.


Як отримати електронний рецепт, інформує Васильківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги:

Крок 1. Пацієнт записується та приходить на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація.
Крок 2. Лікар проводить прийом і виписує рецепт.
Крок 3. Під час виписування електронного рецепту лікар разом із пацієнтом мають перевірити, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації, є актуальним і належить пацієнту. Лікар повинен назвати вам код мобільного оператора та останні цифри номера.
Крок 4. Після перевірки номера телефону лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я.
Крок 5. На мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС такий: «Ваш рецепт : ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ».
Крок 6. За необхідності або на прохання пацієнта лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить розділ із призначеннями, зокрема призначенням ліків. В цьому розділі зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.
Крок 7. Пацієнт йде у будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки», та називає працівнику аптеки номер рецепта.
Крок 8. Працівник пропонує пацієнту лікарські засоби, які є в цій аптеці і входять в програму «Доступні ліки».
Крок 9. Пацієнт обирає один із лікарських засобів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може піти в іншу аптеку і отримати ліки там.

Фото з відкритих інтернет-джерел