Новини

Як оформити ОСАГО швидко, зручно, економно?


Як оформити ОСАГО швидко, зручно, економно? - зображення

Багато хто з власників транспортних засобів з початку війни припинив продовжувати поліси страхування автомобілів, терміни яких добігли кінця. І хоча оператори страхового ринку відмічають зниження кількості ДТП на 30-40% від кількості страхових випадків від довоєнного рівня, та це не підстава, аби один хаос породжував інший.

Поліс ОСАГО або правильніше ОСЦПВ (обов’язкове страхування цивільно правової відповідальності власників транспортних засобів) є обов’язковим для усіх водіїв авто, зареєстрованих або ввезених в Україну.

Більшість власників автомобілів в Україні, звичайно, чудово знають, що є «автоцивілка», і у нас в країні це обов’язковий вид страхування, адже через відсутність такого полісу можна втрапити на штраф до 850 гривень. Принаймні останні буремні роки вплинули й на компанії, які працювали у ризиковому страхування, бо ж нині тільки 42 СК зі 169 працюючих продовжують надавати послуги з ОСЦПВ, все ж острах, що «заплатиш гроші, а страхова компанія вже протягом року щезне» легко подолати. Достатньо погуглити на сайтах-агрегаторах нинішній стан страховиків та обрати з поміж них надійніші.

Наприклад, платформа онлайн-страхування Ukasko (https://ukasko.ua/uk/insurance/osago) вже 5-ий рік надає послуги з реєстрації ОСЦПВ в інтернеті. І робить це:

  • Швидко – оформлення поліса за 5 хвилин;

  • Зручно – доступ до поліса зберігається в особистому кабінеті за допомогою телефону;

  • Економно – споживачі обирають найвигідніші страховки.

Ukasko – надійна страхова компанія, з кожним роком лише розширює перелік своїх послуг на ринку України, адже відповідає усім чисельним вимогам Нацбанку та інших перевіряючих органів щодо власної платоспроможності та бездоганної ділової репутації.

Навіщо потрібний поліс ОСЦПВ?

Нагадаємо ще раз, заради чого шофери витрачають гроші на цей тип страхових полісів.

ОСЦПВ захищає водія від непередбачених витрат у разі ДТП:

  • Якщо водій стає винуватцем ДТП, СК відшкодує за нього збитки майнові та здоров’ю постраждалих. Власні витрати у цьому випадку автолюбитель може покрити тільки з додаткового полісу КАСКО.

  • За ремонт розбитої машини водієві сплатить СК винуватця аварії, якщо винуватим буде інший водій;

  • При обопільній провині, страхові компанії заплатять обом горе-водіям, зазвичай так відшкодовують лише половину завданих збитків. У спірних випадках співвідношення виплат може бути визначеним до відповідальності кожного учасника ДТП.

Розмір компенсацій по «автоцивілці»

Зміни, що відбуваються на страховому ринку у 2022 році, торкнулись також і розміру страхових сум по обов’язковому страхуванню цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів. І з 1 липня становлять – до 160 000 гривень за майнову шкоду і до 320 000 за шкоду здоров’ю та життю потерпілих. Водночас вартість страхових полісів зросла несуттєво. І таке підвищення страхових сум, сподіваються учасники ринку, стане кроком до більш ефективної системи захисту прав постраждалих В ДТП.

Як оформити ОСАГО швидко, зручно, економно? - зображення

Нові автомобілі та авто з транзитними номерами також в полі зору ОСЦПВ

Кілька місяців тому українці завезли в Україну майже 237 000 за пільговим розмитненням. І водіям нових іномарок та авто з тимчасовими номерами розслаблюватися не варто. Навіть переганяти такий автомобіль без наявності полісу «автоцивілки» – порушення закону і веде знову таки до штрафу. Бо навіть невинний обман, що поліс забутий вдома поліцейські відразу розкриють, адже у базі даних зберігається уся історія існування ОСЦПВ згідно з реєстраційним номером транспортного засобу.

Як варіант, можливе придбання полісу на 10-15 днів.

Чому страхування все ж необхідне

Отже підсумовуючи усі факти, такий поліс є обов’язковим для усіх власників авто, і потрібний так само як техпаспорт, водійські права тощо.

По-друге, може заощадити чималі гроші, якщо раптово ви стали винуватцем аварії. На плечі страхової компанії, а не ваші, ляжуть усі витрати, по’вязані з ремонтом потерпілого авто чи нерухомості та лікуванням постраждалих при ДТП.

І головне, з полісом ОСЦПВ можете завжди розраховувати на відшкодування заподіяної вам шкоди, навіть якщо її було завдано невстановленим автомобілем, власник якого не застрахувався або не мав права керувати ним. Гроші будуть виділені з Фонду захисту потерпілих МТСБУ (моторного транспортного страхового бюро України).

Отож «автоцивілка» – forever!


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.