Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Як минула в Україні перша доба вакцинації проти COVID-19


24 лютого в Україні стартувала вакцинація проти COVID-19. За добу було проведено 159 щеплень першою дозою.

фото: КОДА

Як повідомили у МОЗ, за 24 лютого було здійснено:

  • 10 щеплень у Вінницькій області,
  • 40 щеплень у Житомирській області,
  • 19 щеплень у Київській області,
  • 80 щеплень у Черкаській області,
  • 10 щеплень у Чернігівській області.
фото: скрін з відео Олександр Скічко

Відмітимо, що жодного повідомлення від ДП «Державний експертний центр МОЗ України» про зареєстровані несприятливі події після імунізації не було.

Нагадаємо, 23 лютого в Україну привезли першу партію вакцини від коронавірусу Covishield у розмірі 500 тис. доз, після чого її було розподілено по регіонам України.

Першою отримала вакцину Черкащина. Там і було зроблене перше щеплення лікарю-реаніматологу із м. Черкаси Євгену Горенку, який працює в ковідному відділенні Черкаської обласної лікарні.

фото: скрін з відео Олександр Скічко

В інтерв’ю Євген Горенко сказав:

«Це (вакцинація – «Погляд»,) маркер цивілізованого світу. Це потрібна міра для кожного медика, держслужбовця, для кожної людини».

фото: скрін з відео Олександр Скічко

Після вакцинації він розповів, що почувається нормально: «Стан стабільний, без негативної динаміки».  

У Київській обласній держадміністрації повідомили, що впродовж першого дня вакцинальної кампанії на Київщині щеплення було зроблене працівникам однієї мобільної бригади з імунізації та Броварської багатопрофільної клінічної лікарні. Першою, кому на Київщині зробили перше щеплення від COVID-19, стала лікарка Тетяна Шульженко, яка працює завідувачкою дорослого інфекційного відділення у Броварській багатопрофільній клінічній лікарні.

фото: КОДА

Загалом на першому етапі в області провакцинують: 3657 медиків, які працюють у госпітальних базах регіону з хворими на COVID-19, та 1728 працівників і мешканців інтернатів чи інших спеціалізованих закладів із догляду за літніми людьми.

Лікарка мобільної бригади Олена Вертен зауважила:

«Усі пацієнти почуваються добре. За кілька днів у них може розвинутися реакція на вакцину – піднятися температура чи з’явитися слабкість. Але ці ознаки є нормальними та швидко минають. При цьому людям не потрібно хвилюватись, що вакцини можуть спричинити захворювання на COVID-19, адже вони не містять активних вірусів. Тож закликаємо вакцинуватися, адже це єдиний спосіб захиститися від COVID-19».

Нагадаємо, що Україна також почне отримувати вакцину NovaVax з липня 2021 року. Усього в Україну надійде 15 млн доз.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.