Новини
Ірпінь
Вибори

Як ірпінський "чорний" реєстратор став головою ОВК на Франківщині


Рух ЧЕСНО з'ясував, що голова "скандальної" окружної виборчої комісії на Франківщині Руслан Кашніков — саме той реєстратор, який у 2018 році поновив у реєстрі на посаді ексмера Полтави Олександра Мамая (його усунули від повноважень депутати) і очолював державне підприємство “Київоблреклама”, зареєстроване в Ірпені за адресою міськради. На тому ж підприємстві працювала ще одна “чорна” реєстраторка — Олена Скоріна, яка так само незаконно замінила в реєстрі селищну голову Коцюбинського Ольгу Матюшину на самопроголошену голову Юлію Главацьку. 

На Франківщині триває підрахунок голосів за кандидатів у народні депутати. За вимогами Виборчого кодексу засідання ОВК має бути безперервним, але з 05:00 ранку у вкрай виснажених членів ДВК не приймають документи. На вимогу Руху ЧЕСНО, який розповідає про подію, людей у приміщення ОВК нарешті впустили (аби ті могли бодай присісти).

Спостерігачі повідомили, що близько 01:00 ночі 30 березня засідання залишив голова ОВК від партії “Голос” Руслан Кашніков. Він послався на те, що погано почувається. Разом з ним засідання залишили ІТ-фахівці, які мали вносити дані у систему. О 02:00 з’явилася інформація про замінування ОВК, і робота була паралізована. Станом на 15:00 на ОВУ відсутні 9 членів комісії. Немає кворуму, щоб приймати протоколи. 

Рух ЧЕСНО вирішив з’ясувати, хто ж такий Руслан Кашніков, який залишив головування в комісії. Як виявилося, він не є мешканцем Надвірної і навіть Франківщини.

Він має досвід роботи на виборах різних рівнів від різних партій та різних кандидатів, ще й у різних округах Київської та Львівської областей. Загалом був у складі комісій 7 разів, починаючи від Юрія Бойка, Петра Порошенка, партій “Правий сектор” та “5.10”, а нині — від партії “Голос”.

Крім того, Кашніков — саме той реєстратор, який у 2018 році поновив у реєстрі на посаді ексмера Полтави Олександра Мамая. Цього політика усунули від повноважень депутати Полтавської ради. Тоді Кашніков очолював державне підприємство “Київоблреклама”, яке зареєстроване в Ірпені за тією ж адресою, що й міська рада.

На тому ж підприємстві працювала ще одна “чорна” реєстраторка — Олена Скоріна, яка так само незаконно замінила в реєстрі селищну голову Коцюбинського (Київська область) Ольгу Матюшину на самопроголошену голову Юлію Главацьку. 

Рух ЧЕСНО намагається з’ясувати у “Голосу”, як Кашніков став головою ОВК на Франківщині і чому блокує підрахунок голосів. Але станом на зараз це з’ясувати не вдалося. О 16:00 стало відомо, що партія провела заміни. Ось список оновленого складу ОВК.

Керівництво та члени комісій стратегічно важливі на виборах. Саме ОВК затверджують протоколи з результатами виборів, які привозять члени ДВК, і відповідають за те, щоб вони були належним чином відображені в електронній системі. Тобто можуть або відобразити чесні результати виборів, або спотворити їх.

Рух ЧЕСНО також розповідав, що
два штаби ще в ніч із 28 на 29 березня надали дані з паралельного підрахунку. Згідно з їхніми даними, з незначним відривом у кілька сотень голосів перемагає Олександр Шевченко (“За майбутнє”). Представник “Слуги народу” Василь Вірастюк оголосив себе переможцем, але даних із паралельним підрахунком голосів не оприлюднив.

Як повідомляв "Погляд", під час довиборів на Франківщині замінували окружну виборчу комісію.

Також ми писали, що у Київському міському осередку «Слуги народу» – зміна керівництва.

14 березня члени Київської обласної організації політичної партії «Слуга народу» на позачерговій конференції змінили лідера цього осередку.  Замість Олександра Дубінського, якого виключили не лише з керівних органів політсили, а й з партії «Слуга народу», обрали головою осередку народного депутата Андрія Мотовиловця.

Андрій Мотовиловець закликав депутатів зосередитись не на політиці, а на конструктивній роботі.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.