Новини
Новини Київської області
Головні новини
Політика

Як діють ЦНАПи Київщини в перехідний період?


Нині рішення про утворення Центрів надання адміністративних послуг прийняли 8 органів місцевого самоврядування: голова КОДА.

Фото КОДА

«Адміністративні послуги – важливий елемент реформи децентралізації, адже органи місцевого самоврядування отримують додаткові повноваження щодо їх надання, а мешканці громад, що є дуже важливим фактором – можливість зручнішого  їх отримання поряд з домом. Наразі триває процес оптимізації та розвитку мережі центрів надання адміністративних послуг, а також їх створення в громадах», – зауважив голова КОДА Василь Володін.

Він повідомив, що ЦНАПи, утворені при райдержадміністраціях Київщини, функціонуватимуть до початку роботи ЦНАП, утворених відповідними міськими, селищними радами.

В умовах реформування особлива увага приділяється трансформації ЦНАП РДА у ЦНАП органів місцевого самоврядування тих населених пунктів, які були адмінцентрами районів на початок нинішнього року.

Нині рішення про утворення ЦНАП прийняли 8 органів місцевого самоврядування: Вишгородська, Сквирська, Кагарлицька, Таращанська міські ради, Баришівська, Згурівська, Рокитнянська, Ставищенська селищні ради.

ЦНАПи в інших населених пунктах

У семи населених пунктах-адміністративних центрах районів (Біла Церква, Бориспіль, Бровари, Васильків, Обухів, Переяслав, Фастів) діють ЦНАПи, що створені у 2013 році при виконкомах міст обласного значення.

У 14 населених пунктах, які не були адмінцентрами районів, також працюють ЦНАПи. Це - Березань, Боярка, Буча, Вишневе, Ірпінь, Ржищів, Славутич, Узин, Українка, Гостомель, Калита, Козин, Чабани, Ташань.

«Мережа віддалених робочих місць створена у Білоцерківській (територіальний підрозділ та п’ять віддалених робочих місць), Узинській (одне віддалене робоче місце), Тетіївській (у 13 старостинських округах), Броварський (два віддалених робочих місця), Бучанській (територіальний підрозділ та віддалене робоче місце), Ржищівській (одне віддалене робоче місце) громадах», - повідомляє  пресслужба Київської ОДА.

Також відомо, що у Фурсівській, Великодимерській, Дівичківській, Студениківській, Дмитрівській, Гатненській, Калинівській ОТГ ЦНАПи заплановано офіційно відкрити у I кварталі 2021 року.

«Погляд» повідомляв, що українців хочуть захистити від колекторів.

Також «Погляд»  інформував, що  виділено кошти для райдержадміністрацій, які ліквідуються.

 Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.