#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна

Як будуть рахувати українців?

28.03.2019 Надiя Проценко 0

Як будуть рахувати українців?

До 2020-го року мешканців України нарешті офіційно порахують. Для цього Держстат оголосив тендер на розробку автоматизованої системи збору та оброблення даних для Всеукраїнського перепису населення. На це доведеться витратити більше 89 мільйонів гривень, проте, за словами віце-прем’єра Павла Розенка, усього на проведення Всеукраїнського перепису населення потрібно щонайменше 2 мільярди гривень.

Востаннє, коли офіційно рахували українців у 2001 році, нас вийшло 48,5 мільйонів. За рекомендацією ООН, перепис населення має проходить раз на 10 років, проте в Україні цей процес постійно відкладався через брак коштів: спочатку на 2012 рік, потім 2013-й, 2016-й і 2020-й роки.

Для чого потрібен перепис населення?

У Держстаті запевняють: перепис допоможе ефективніше розподіляти фінансові ресурси, адже економічні та соціальні програми базуються на інформації про чисельність населення. Також будуть відкориговані субвенції.

Пробний перепис населення з використанням інноваційних технологій відбудеться у грудні цього року: у Києві на Оболоні та в Бородянському районі Київської області. Планується, що переписувачі будуть використовувати планшети та gps-трекери.

Джерело: DOZORRO