Новини
Суспільство
Новини світу
За кордоном

"Ядерна п'ятірка" заявила про недопущення гонки озброєнь (ВІДЕО)

Лідери п'яти держав, які володіють ядерною зброєю, зробили спільну заяву.

П’ять країн світу, члени так званого клубу P5, або N5, обіцяють уникнути ядерної війни, повідомили на сайті британської газети The Guardian. Китайська Народна Республіка, Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії, Сполучені Штати Америки, Французька Республіка та Російська Федерація вважають своєю першочерговою відповідальністю зниження стратегічних ризиків та недопущення війни між державами, які мають ядерну зброю.

"П'ять наймогутніших держав світу погодилися з тим, що ядерна війна не може бути виграна і ніколи не повинна вестись. Зобов'язання було підписано Сполученими Штатами, Росією, Китаєм, Великою Британією та Францією – п'ятьма державами, що володіють ядерною зброєю, що визнано Договором про нерозповсюдження ядерної зброї 1968 року, які також є п'ятьма постійними членами Ради безпеки ООН. Така спільна заява щодо важливого питання глобальної безпеки стала рідкістю в часи посилення напруження між Росією, Китаєм та Заходом. Оскільки Москва погрожує вторгнутися в Україну, а Китай сигналізує про готовність застосувати військову силу проти Тайваню, таким чином ця заява наголошує на поновлені зобов’язань запобігти переростанню будь-якої конфронтації в ядерну катастрофу".

The Guardian

Як вдалося дізнатися журналістам у держдепартаменті США, над формулюванням заяви працювали на зустрічах "ядерної п'ятірки" протягом кількох місяців, незважаючи на напружену атмосферу.

До речі, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш підтримав спільну заяву "ядерної п'ятірки", а також заявив, що цінує визнання ядерними державами необхідності дотримуватися своїх багатосторонніх та двосторонніх зобов'язань щодо нерозповсюдження, роззброєння та контролю над озброєннями, у тому числі зобов'язань за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї в частині, що відноситься до ядерного роззброєння.

Нагадаємо, Україна закрила свої порти для російських кораблів.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.