Здоров'я
Технології
Світ-суспільство
За кордоном

Виявити коронавірус тепер можна за 10 секунд

04.01.2021 Надiя Проценко 0

Прилад, який може діагностувати зараження коронавірусом всього за 10 секунд, розробили турецькі вчені. Для діагностики потрібно взяти зразок зі слизової оболонки ротової порожнини людини.

Про передову розробку повідомляється на сайті Бількентського університету. Пристрій під назвою Diagnovir проводить аналіз на коронавірус за 10 секунд завдяки сучасним оптичним технологіям.

Для цього потрібно взяти у людини зразок зі слизової оболонки ротової порожнини, тоді як з носу брати не обов'язково. Потім шляхом пропускання світла через спеціальний біосенсор для виявлення збудників прилад визначить, чи є у зразку патогенний вірус.

Розробники пояснили, що їхній метод базується не на копіюванні зразків вірусу, а на його безпосередньому виявленні за допомогою світла.

Ефективність присторою становить 99%, запевняють вчені. Це довели доклінічні дослідження, проведені протягом 7 місяців.

«Ми віримо, що цей винахід зробить величезний вплив у нашій країні та у світі в майбутньому періоді. Хоча метою пристрою є виявлення вірусів COVID-19, він може бути використаний для виявлення різних збудників у майбутніх дослідженнях».

У найближчі 2 місяці Туреччина планує випустити прилад Diagnovir у масове виробництво.

Раніше «Погляд» повідомляв, що не 8, а 16 млн доз вакцини від COVID-19 отримає Україна.

Нещодавно набув чинності закон про доступ українців до вакцин від COVID-19.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.