Новини
Новини Київської області
Вишгород
Культура
Події

Вишгородський дитячий інклюзивний театр «Perfeco in Kilaba» презентував новий театральний проєкт


Розпочата робота над виставою “Колискова для дракона”. Підготовчий процес закінчено, на часі – репетиції

У Вишгородському будинку культури «Енергетик»1 серпня презентовано початок роботи над виставою «Колискова для дракона». Це не перша робота театру. В його активі - мюзикл “Крижане серце”, музично - літературний твір “Кукурудза”. Вже є досвід участі у міжнародних фестивалях – « IV Освітній фестиваль ”Арсенал ідей””Більше ніж гра”»  Мистецький Арсенал та «IV Міжнародний інклюзивний театральний фестиваль «Арт Плейбек разом». М. Київ. 

А тепер «Perfeco in Kilaba» вийшов на новий рівень Як уже писав «Погляд», театр став переможцем грантового проєкту Українського культурного фонду.

Назбирали творчій матеріал – художні та сценарні об’єкти для написання сценарію. Підготовчий етап завершився. Попереду виготовлення декорацій та костюмів. Репетиції, на які діти з нетерпінням чекають.

Засновник, художній керівник і режисер-постановник “Perfeco in Kilaba” Уляна Данилюк розповідає, що нині у театрі займається 16 дітей. Більшість із них – діти з інвалідністю, також нормотипові діти. До репетицій будуть долучені батьки деяких акторів.  А в самій виставі планують задіяти 60-70 осіб. Окрім «Perfeco in Kilaba», у виставі візьмуть участь хореографічний колектив «Мозаїка», (керівник Тетяна Катеринич, яка є хореографом театральної постанови) та вокальна студія «Спів» (художній керівник Світлана Павлова, яка займатиметься постановою всіх вокальних партій вистави).

«Лише завдяки спільним зусиллям ми зможемо розширити доступ дітей з інвалідністю та обмеженими можливостями Вишгородського району до творчої діяльності та розвитку «інклюзивного театрального мистецтва» на місцевому рівні», зазначає Уляна Данилюк, яка і є ініціатором отримання гранту від Українського культурного фонду. 

– Уляна Данилюк – це душа цього проекту, вона живе цими дітьми, живе театром, – зауважує очільник відділу культури, національностей та релігій Вишгородської райдержадміністрації Юлія Іванова. – Уляна свого часу зуміла мене переконати, що ми маємо започаткувати інклюзивний театр при будинку культури «Енергетик». А потім ініціювала ідею – спробувати виграти цей грант. І хоч у відділу культури не було досвіду участі в подібних проєктах, ми вирішили спробувати. Командна робота дала свій результат. І тепер ми з завмиранням серця очікуємо прем’єри і хочемо, щоб все вдалося на найкращому рівні, і щоб дітки – учасники проекту – отримали максимум задоволення. Інклюзивне мистецтво потрібне не лише цим дітям, які мають особливі потреби. Такі речі потрібні нам, суспільству. І не вони повинні інтегруватись у суспільство, ми маємо їх інтегрувати, і інтегруватися самі, і зрозуміти, що це речі, які супроводжують нас протягом життя. І ми маємо навчитися підтримувати тих, хто трошки слабший за нас або чимось від нас відрізняється – можливо, і в кращий бік.

На реалізацію проекту УКФ  виділив відділу культури, національностей та релігій Вишгородської райдержадмінісрації  458 тисяч гривень, які будуть спрямовані на декорації, костюми, оренду звуко- і світлового обладнання тощо. Також залучено фахівців, менторів, які допоможуть особливим дітям впоратися з творчими завданнями. Термін реалізації проекту – 4 місяці. У кінці жовтня чекаємо на прем'єру неймовірної вистави “Колискова для дракона”.