Вишгородській ДЮСШ з водних видів спорту - 29 років. Але закладу не до святкувань
На завтрашню сесію Вишгородської міської ради пропонується винести питання про припинення процедури реорганізації ДЮСШ. Чи «доживе» школа до свого 30-річчя?
Спочатку – про хороше. 10 лютого 29 років тому у Вишгороді була заснована ДЮСШ з водних видів спорту.
За ці роки школа виховала переможців, призерів та учасників п’яти Олімпіад. Зокрема, це Інна Осипенко-Радомська, Сергій Климнюк, Тетяна Семикіна (веслування на байдарках і каное), Родіон Лука, Георгій Леончук ( вітрильний спорт), Євген Шаронін (веслування академічне). За ці роки відбулося 250 стартів на змаганнях міжнародного рівня. Із них у 25 здобуто золоті медалі, у 35 – срібло, у 38 – бронзові нагороди. Спортсмени постійно беруть участь в обласних та всеукраїнських змаганнях. За роки існування ДЮСШ було виховано трьох майстрів спорту України міжнародного класу, 25 майстрів спорту, 70 кандидатів у майстри спорту України.
ДЮСШ з водних видів спорту
Вихованці школи щорічно входять до складу збірної команди України та її резерву.
Зі спортсменами працює 16 тренерів-викладачів. Серед них – 3 заслужених тренери України і 2 – заслужених працівника фізичної культури і спорту України, 3 тренери вищої категорії, 8 тренерів – І категорії, 2 тренери – ІІ категорії. У 2021 році до кандидатів в збірну команду України зараховані Вероніка Пущинська, Кирило Романенко, Володимир Святний. до резерву збірної команди України зараховані Іван Язенок, Максим Кузнєцов, Анатолій Дубницький, Ілля Пономаренко, Максим Афонін, Арсен Сіденко, Марія Пономаренко, Ганна Потапова.
У 2009 році ДЮСШ з водних видів спорту присвоєна перша категорія. І вже 11 років школа підтверджує цей статус.
ДЮСШ з водних видів спорту
То ж результати вагомі, і є чудовий привід святкувати, хоч і не ювілейну дату.
Але нині школі - не до святкувань. Бо нині на порядок денний виходить зовсім інше питання – чи взагалі «доживе» ця ДЮСШ до свого ювілею?
Про ситуацію, що склалась, неодноразово повідомляв «Погляд».
У стані реорганізації
Все почалося після передачі ДЮСШ з водних видів спорту з районного підпорядкування до міського – як і належало зробити у децентралізаційному процесі передачі закладів і майна. І ось тут почалися проблеми. На сесії Вишгородської міської ради 28 січня досить бурхливо розглядалося питання «Про реорганізацію комунальної установи Вишгородської міської дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту Вишгородської міської ради» йшлося про приєднання її до іншої ДЮСШ. Присутні на сесії представники школи, депутати міськради та громадськість намагалися відстояти школу.
На сесії звучали слова «дерибан бази», говорили про те, що, вочевидь, є бажаючі «віджати» дороге узбережжя для своїх інтересів. Однак депутати 16 голосами прийняли рішення про об’єднання двох шкіл.
3 лютого тренери, батьки вихованців дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту та громадськість вийшли на акцію протесту, де висловили свою незгоду із рішенням сесії Вишгородської міської ради. Вони мають намір відстояти школу, яка готує спортсменів – гордість країни.
Міський голова говорить по упущення
Міський голова Олексій Момот сьогодні, 10 лютого, на своїй Фейсбук-сторінці опублікував відеоповідомлення, у якому зазначає, що рішення про оптимізацію було прийняте, оскільки ДЮСШ з водних видів спорту фактично прийнята у підпорядкування міста без жодного майна і без тренувальної бази.
«Тобто місто прийняло на себе просто статут і трудовий колектив. Ті, хто виходить на акції протесту, точніше, їх ініціює, кажуть, що місто забере чи щось зробить з тренувальною базою НСБ, яка знаходиться на березі каналу. Це неправда, тому що ця база залишилась у власності районної ради, район відмовився її передавати місту. Хоча ця база не є закладом освіти або спорту. Там немає тренерів, це просто тренувальна база, на якій тренувалися все життя діти, які займаються академічною греблею або байдарками. Тепер фактично місто буде змушене брати цю базу у району в оренду і сплачувати кошти», - зазначив Момот.
Реакція у соцмережах
Це відеоповідомлення викликало низку здивованих коментарів.
«Ви мали за місяць до своїх задумів почати обговорення з колективом і громадою, яка вам довіряла. З юр. особою ДЮСШ ви прийняли до міста не тільки трудовий колектив, а ще й більше 200 дітей, які активно займаються спортом, а не тиняються за рогом в пошуках пригод», зазначається в одному з них.
Що далі
Продовження історії щодо ДЮСШ з водних видів спорту має відбутися завтра, 11 лютого, на сесії міської ради.
Депутат міськради Тетяна Бражнікова, яка відстоює школу, поінформувала, що ще 4 лютого на засіданні Комісії з питань регламенту, законності, депутатської етики, гуманітарних питань та міжнародних відносин прийнято рішення:
«Розробити та подати міському голові для включення до порядку денного 6 сесії, яка відбудеться 11 лютого о 10.00 проект рішення про:
1. Відміну рішення Вишгородської міської ради від 28.01.2021 р. № 5/1 «Про реорганізацію комунальної установи Вишгородської міської дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту Вишгородської міської ради шляхом приєднання до комунальної установи Вишгородської міської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи Вишгородської міської ради».
2. Припинення процедури реорганізації комунального закладу Вишгородської міської ради «Вишгородська міська дитячо-юнацька спортивна школа з водних видів спорту». Проект рішення подано міському голові 05 лютого» .
Момот розповів про майже годинну зустріч у Мінмолодьспорту, яка відбулася в понеділок. «Було упущено один момент…, що при ліквідації спортивних закладів має бути погодження з Міністерством молоді і спорту», зазначив він.
Як розвиватиметься ситуація - побачимо вже завтра
А сьогодні, нагадаємо, не ювілейна, але досить вагома дата: 29 років тому у Вишгороді була заснована ДЮСШ з водних видів спорту. Побажаємо її тренерам і вихованцям впоратися з нинішніми складнощами, і здобувати нові спортивні вершини!
«Погляд» пиcав, що у Києві відбувся зимовий крос.
Нещодавно «Погляд» повідомляв, що спортсменки із Борисполя здобули бронзу на чемпіонаті України з хокею на траві.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.