Новини
Україна

Мирні перемовини щодо України в Парижі (ВІДЕО)

За словами журналіста, країни Європи також зацікавлені й у продовженні військової допомоги для України.

Впродовж останнього тижня Європа, яку переважно представляли Франція, Німеччина та Велика Британія, намагалися зробити все, аби взяти участь у переговорах між США, Росією та Україною. Однак після розмови з деякими європейськими дипломатами, які знайомі з цим питанням, стає зрозуміло, що у цих країн є певний план дій.

Про це пише журналіст Рікард Йозвяк для європейської служби "Радіо Свобода".

"Першочерговим пріоритетом є утримання американців на борту і продовження їхніх переговорів з українцями. Наскільки успішною може бути ця мета, залишається під питанням, оскільки Вашингтон погрожує вийти з переговорів, якщо найближчим часом не буде досягнуто прогресу".

Проте чиновники, з якими розмовляв Йозвяк, кажуть, що це може бути переговорною тактикою, яка спрямована на тиск на Україну. Мається на увазі, що президент США Дональд Трамп схильний до жорсткої гри на публіці.

"Європейці прагнуть забезпечити те, що вони називають "послідовністю", тобто спочатку припинення вогню, якого дотримуються обидві сторони, а потім тривалий мир. Вважається, що це могло б забезпечити більше гарантій безпекових інтересів України, і що не все буде на умовах Москви. Є надія, що готовність України дотримуватися режиму припинення вогню протягом останнього місяця - і нездатність Росії зробити це - свідчить про те, що Київ діє з добрими намірами, а не Москва".

Водночас країни Європи також зацікавлені й у продовженні військової допомоги для України, пише журналіст.

"Хоча існує розуміння того, що повністю заповнити порожнечу, залишену Сполученими Штатами, може бути неможливо, є надія, що європейські гроші продовжать надходити, а новий німецький уряд, сформований на початку травня, буде більш поступливим, зокрема, щодо надання Києву довгоочікуваних крилатих ракет "Таурус".

За словами автора матеріалу, якщо говорити про деякі американські вимоги щодо мирної угоди, то європейці у цьому питанні зрозумілі.

"Де-юре визнання Криму частиною Росії ніколи не буде - якщо, звісно, на це не погодиться Україна. Інша справа - визнання де-факто земель, які зараз перебувають під російським контролем. Членство України в НАТО, яке не обговорюється, також може бути проковтнуте. Однак можливе членство в ЄС - це вже інша справа. Брюссель і всі ключові європейські столиці наполягають на тому, що Москва не має права голосу в цьому питанні".

Своєю чергою дипломати, які знайомі із запропонованою американською мирною угодою, кажуть, що Росія визнає, що Україна може приєднатися до блоку.

"Так званий кіпрський сценарій, який означає, що вся Україна може в певний момент вважатися частиною клубу, тоді як насправді це будуть лише ті частини, які перебувають під контролем Києва, є найбільш вірогідним рішенням".

Попри те, що США запропонували Росії послабити санкції, Європа не підтримує таку пропозицію. Для зняття обмежень наразі потрібна одностайність, проте її немає.

"Насправді, мені сказали, що Париж і Берлін хочуть посилити тиск на Росію і, зокрема, запровадити ще більше обмежувальних заходів у найближчі тижні. 17-й раунд обмежувальних заходів проти Кремля готувався вже після смертоносних російських атак на українські міста Суми та Кривий Ріг на початку квітня, і тепер Брюссель прискорить ці зусилля. ЄС також завершує роботу над заморожуванням активів і візовими заборонами проти 15 росіян, звинувачених у здійсненні гібридних атак на ЄС в рамках окремого пакету санкцій".


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.