#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Вишгород
Здоров'я

Вишгородщина – у «помаранчевій» коронавірусній зоні

04.11.2020 Косянчук Інна 0

Згідно оприлюдненого урядом «коронавірусного зонування», яке набуло чинності з 2 листопада, Вишгородський район з «жовтої» перемістився до тривожнішої зони щодо COVID-19. 

Станом на 4 листопада, за інформацією Вишгородського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України», у Вишгородському районі та місті Вишгороді зафіксовано 1186 випадків коронавірусу. Найбільше – 614 – у районному центрі, на другому місці цієї сумної статистики в районі сусіднє з Вишгородом село Нові Петрівці, де виявлено 156 випадків COVID-19. Також понад 50 випадків у селищі Димер (68),  селах Лютіж (58), Катюжанка (51).

Одужало 589 осіб. Зафіксовано 16 летальних випадків, з них один – за останню добу. Збільшується й кількість госпіталізованих – на 4 листопада до лікарні з коронавірусом потрапило 30 осіб.

Відділ з питань оборонної, мобілізаційної та режимно-секретної роботи, цивільного захисту і взаємодії з правоохоронними органами Вишгородської райдержадміністрації нагадав перелік обмежень, які діють при "помаранчевому" рівні небезпеки, що передбачено пунктом 14 постанови КМУ від 22 липня 2020 р. N°161.

«Зокрема, заборонено: проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше ніж 100 осіб та більше однієї особи на 20 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід;  діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, крім готелів;  робота після 24-ї та до 7-ї години розважальних закладів (нічних клубів), а також суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування з організацією дозвілля або без нього (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень та замовлень на винос; - відвідування закладів освіти здобувачами освіти групами кількістю більше ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної та загальної середньої освіти;  діяльність спортивних залів, фітнес-центрів; приймання дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку», зауважує Вишгородська районна держадміністрація.

Також під заборону потрапило проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, крім: надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів; надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим; надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями; надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах; проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей.

Пацієнти, яким надається медична допомога у зв’язку з проведенням планових заходів з госпіталізації, підлягають обов’язковому тестуванню на COVID-19 відповідно до стандартів Міністерства охорони здоров’я.

З 2 листопада на карантині – й адмінбудівля Вишгорода, де розташовані РДА, районна та міська рада, міська територіальна виборча комісія, низка інших інституцій.

А Вишгородський відділ поліції звернув увагу на заборону роботи після 22-ї до 7-ї години суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля.

«Порушення правил щодо карантину (ст. 44-3 КУпАП),санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї (17 тис грн) до двох тисяч (34 тис грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб - від двох (34 тис грн) до десяти тисяч (170 тис грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», йдеться у повідомленні.

Як повідомляв «Погляд», стало відомо, хто очолить громади на Вишгородщині.