#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Українка
Надзвичайні ситуації
Київ

Вибух будинку на Позняках: у МВС назвали основну версію

26.06.2020 Оксана Кириленко 0

Поліція відкрила кримінальну справу за ст. 270 Кримінального кодексу — порушення вимог пожежної безпеки.

фото: 5 канал

В ефірі «Право на владу» на «1+1» заступник генпрокурора Олексій Симоненко та заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко розповіли, що основною версією є вибух побутового газу. Перевіряються і інші версії, проте призначено ряд складних комплексних експертиз, і за результатами висновків експертів буде остаточно з'ясовано.

Також у «Київгазі» вилучили всі документи стосовно службових обовʼязків людей, які відповідали за безпеку і за обслуговування будинку на Позняках.

У МВС розглядають дві основні версії - це вибух газу чи вибуховий пристрій.

Нагадаємо, 21 червня о 10:00 у Дарницькому районі по вул. Соломії Крушельницької, 1/5, в десятиповерховому житловому будинку стався вибух попередньо газоповітряної суміші без послідуючого горіння, що призвів до значних руйнувань.

22 червня на засіданні Державної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля розглядалося питання вибуху в житловому будинку в Дарницькому районі Києва, київський міський голова Віталій Кличко розповів іншим членам комісії, що в результаті вибуху без житла залишились 125 людей, які мешкали в 40 квартирах однієї із секцій будинку.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль по завершенні наради заявив, що до наступного засідання комісії ТЕБ і НС очікує наступних кроків: звіту про хід та завершення рятувальних робіт, оцінки Київською міською владою повної суми збитків та розрахунку необхідної суми компенсації, а також чіткої аргументації щодо можливості та необхідності застосування механізму співфінансування виплат компенсації.

Загалом з-під завалів вилучено тіла п’яти загиблих.