Новини
Головні новини
Вибори
Політика

Вибори-2020: бюлетені будуть різнобарвними


Центрвиборчком затвердив «кольорову гаму» бланків для голосування. Як розпізнати їх за забарвленням?

На цьогорічних місцевих виборах ми обиратимемо місцеву владу на засадах нового адміністративно-територіального поділу. Для головування ЦВК затвердила форми та кольори виборчих бюлетенів з виборів депутатів Верховної Ради АР Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів. Про це повідомила ЦВК.

Яким чином розподілені кольори бюлетенів?

  • блакитного кольору – з виборів депутатів Верховної Ради АР Крим, обласної ради;
  • світло-зеленого кольору – з виборів депутатів районної ради;
  • світло-жовтого кольору – з виборів депутатів міської ради;
  • світло-сірого кольору – з виборів депутатів районної у місті ради;
  • кремового кольору – з виборів депутатів сільської, селищної ради;
  • світло-рожевого кольору – з виборів сільського, селищного, міського голови.

«При цьому встановлено, що виборчі бюлетені повинні бути надруковані державною мовою на однаковому папері та на одному аркуші відповідного кольору з текстовою частиною лише з одного боку», - звертає увагу ЦВК.

«Підказка»: хто скільки бюлетенів для голосування отримає на виборчих дільницях 25 жовтня

«Більшість громадян отримають 4 бюлетені різних кольорів. Українці, які живуть у громадах із кількістю виборців 10 тисяч і більше, отримають один звичний за виглядом бюлетень для обрання міського (сільського або селищного) голови. Решта бюлетенів будуть нової форми. За допомогою них виборець голосуватиме за партію та в сусідній клітинці буде вписувати номер кандидата від неї. Таким чином обиратиметься склад міської (сільської або селищної), районної та обласної рад. Українці ж, які живуть у громадах із кількістю виборців менше 10 тисяч, отримають два бюлетені старого зразка, із прізвищами кандидатів в алфавітному порядку, та два – нового, де треба буде проголосувати за партію та вписати цифру індексовим способом», - зазначає ГМ ОПОРА.

І звертає увагу на те, що під час голосування потрібно буде не тільки поставити галочку навпроти партії, за яку виборець голосує, а й трафаретом вписати номер кандидата.

«Погляд» також писав про те, яким буде календар виборів-2020 на жовтень.