Новини
Україна
День в історії
Всесвіт

ВР пропонує цьогоріч відзначити День космонавтики на державному рівні


12 квітня 2021 року виповниться 60 років із дня першого польоту людини  у космос.

Фото: Facebook/Національний музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав відзначення на державному рівні 60-річчя першого польоту людини у космос та пропонує Верховній Раді прийняти відповідну постанову (проєкт № 5210).

Автори документу нагадують, що епохальна подія в історії людства стала можливою завдяки видатному українцеві Сергію Корольову – головному конструктору перших ракетно-космічних систем, основоположнику практичної космонавтики у світі.

Відповідно до постанови, у квітні 2021 року пропонується урочисто відзначити на державному рівні 60-річчя першого польоту людини у космос, а також провести капітальний ремонт у Національному музеї космонавтики ім. С.П. Корольова, що знаходиться в Житомирі.

Як писав «Погляд», минулоріч Ілон Маск під час розмови з родиною Корольова назвав українського академіка «одним з найкращих».

До слова, перший космонавт Юрій Гагарін через п’ять років після свого польоту у відкритий космос побував на Васильківщині.

Нагадаємо, цьогоріч також виповнилося 70 років із дня народження першого і поки єдиного космонавта незалежної України Леоніда Каденюка. До цієї пам’ятної світ побачила «космічна» банкнота, було створено меморіал Леоніду Каденюку, а також планують зняти фільм про космонавта.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.