Новини
Екологія
Київ

Вперше за 140 років до столиці так і не завітала метеорологічна зима


Темпи глобального потепління пришвидшуються. До такого висновка прийшла в Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського.

Не дивлячись на те, що календарна зима закінчилась, метеорологічна – вперше за 140 років так і не завітала до Києва. За даними спостережень метеостанції ЦГО ім. Б. Срезневського стійкого переходу середньодобової температури повітря через 0 градусів в сторону мінусових значень протягом календарної зими 2019-2020 рр. у столиці так і не відбулося.

Як зазначають фахівці, всі три зимові місяці мали плюсові середньомісячні температури, а загалом вона за грудень-лютий склала +2,0°С.

Найхолоднішим серед зимових днів було 8 лютого, коли температура під ранок опустилась до –8,4 ºС, натомість цікаво, що а в минулому листопаді 22 числа було –9,7°С.

«Кліматологи обсерваторії наголошують, що вперше за 140 років у Києві не було не тільки метеорологічної зими, але й температури повітря нижче», – наголошують в ЦГО. – «Це наслідки глобального потепління, темпи якого, на жаль, пришвидшуються».

Як повідомлялося раніше, останній місяць зими став одним з найтепліших в Києві за 140 років.