Новини
Здоров'я
Новини світу
За кордоном

ВООЗ відкидає сумніви щодо якості вакцини AstraZeneca


Попри відмову кількох країн вакцинувати від коронавірусу своїх громадян вакциною від компанії AstraZeneca, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) наполягає, що це «відмінна вакцина, як і інші вакцини, що використовуються».

фото: freepik.com

На сьогодні не доведений причинно-наслідковий зв'язок між смертями вакцинованих та щепленням цією вакциною, заявили у ВООЗ 12 березня, повідомляє видання DW.

Представниця ВООЗ Маргарет Гарріс заявила, що ніщо не заважає подальшому використанню цієї вакцини.

Однак Данія, Норвегія, Ісландія, Болгарія вже припинили використання вакцини AstraZeneca, Румунія  призупинила вакцинацію, а Таїланд відклав початок вакцинації нею.

«Вакцинація жителів Таїланду повинна бути безпечною, нам не потрібно нікуди поспішати», – заявив експерт з комісії з вакцинації Таїланду.

Органи охорони здоров'я Данії, де після вакцинації померла одна людина, повідомили про «важкі випадки» утворення тромбів у людей, які були щеплені цією вакциною. Однак остаточно не з'ясовано, чи існує зв'язок між щепленнями та порушеннями згортання крові.

Румунія вирішила тимчасово призупинити використання доз однієї з партій вакцини від коронавірусу британсько-шведської компанії AstraZeneca до завершення оцінки препарату Європейським агентством з лікарських засобів, повідомляє Romania TV. Це рішення було прийнято після летального випадку в Італії, де щеплювали людей партією ABV2856. 7 лютого Румунія отримала з цієї партії 81,1 тис. доз. Починаючи з 15 лютого, були використані 77 049 доз, а 4 257 доз, що залишилися, нині виключені з процесу вакцинації населення і будуть замінені.

Так само і Болгарія призупинила вакцинацію, допоки не будуть відомі результати перевірки вакцини Європейським агентством з лікарських засобів, щоб зняти всі сумніви щодо її безпеки.

фото: freepik.com

У Європейському агентстві з лікарських засобів висловилось на захист викцини AstraZeneca, адже переваги вакцини перевищують ризики, до того ж наразі «немає ознак», що саме ця вакцина була причиною утворення тромбів, у випадках, що стали відомими.

В Україні вакциною Covishield від компанії AstraZeneca щеплюють громадян з 24 лютого 500 тисячами доз, що надійшли в Україну.

Вакциною від Oxford/AstraZeneca прищепився вже Далай-лама. Раніше “Погляд” писав, що вакциною Covishield вакциновані міністр охорони здоров’я Максим Степанов, президент Володимир Зеленський і головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Проте Ізраїль не схвалює вакцину Covishield, яка застосовується в Україні.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.