#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Головні новини
Суспільство

Володимир Зеленський пропонує радитись про продаж землі іноземцям на всеукраїнському референдумі

11.11.2019 Косянчук Інна 0

У своєму відеозверненні Президент повідомив, що найближчим часом Верховна Рада розробить і прийме закон, який чітко встановить види і механізми референдуму

Сьогодні в опублікованому на Фейсбук-сторінці Офіс Президента України зверненні Володимира Зеленського щодо впровадження прозорого ринку землі в Україні йшлося про продаж землі іноземцям.

Володимир Зеленський  назвав обманом закріплене у Конституції положення про те, що земля є об’єктом права власності українського народу. Він пояснив це тим, що на сьогодні, як і в попередні роки, українці не є повноцінними власниками своєї землі. «Держава не надала їм такої можливості, не створила умови для того, щоб простий українець міг розвивати господарство на своїй землі. Українці не можуть купувати чи продавати земельні ділянки сільськогосподарського призначення».  Він зауважив, що в сусідній Польщі та Білорусі, Німеччині, Франції, Італії, Канаді США, Японії, Ізраїлі, Китаї ринок землі існує. «Є різні моделі цього ринку. Наприклад, коли іноземці можуть чи не можуть купувати землю. Але сам ринок існує. Фермери можуть брати кредити під землю, розширювати своє господарство, залучати інвестиції. Незабаром Верховна Рада розглядатиме питання щодо впровадження в Україні ринку землі. Останні 20 років цим питанням маніпулюють. Старі політики залякали людей, посіяли у їх головах ряд міфів, переконують, що цього не можна робити», зауваживши, що, може, старим політикам це вигідно, що вони лобіюють чиїсь інтереси.

«Ми завжди обіцяли, що важливі питання будемо вирішувати разом з вами. Тому прийнято наступне рішення. Між першим та другим читанням у діючий проєкт закону будуть внесені правки, згідно яких право продавати і купувати землю матимуть лише українські громадяни та українські компанії, засновані виключно українськими громадянами. Іноземці та компанії, які мають серед засновників іноземців, отримають право купувати українські землі, українські земельні ділянки тільки у випадку, якщо на це буде дана згода народу України, на всеукраїнському референдумі. Відповідний пункт буде міститись у законі. Найближчим часом Верховна Рада розробить і прийме закон, який чітко встановить види і механізми референдуму, і нарешті надасть українцям право вирішувати долю того чи іншого буде важливого для них питання», повідомив Володимир Зеленський.