#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Біла Церква
Довкілля
Вода

Вода біля центрального пляжу Білої Церкви небезпечна для здоров’я

02.07.2019 Александр Чернышенко 0

Фото з сайту idbc.com.ua

Про це на йдеться у повідомленні Білоцерківського міського відділу лабораторних досліджень.

Центральний міський пляж являється єдиним санкціонованим місцем відпочинку для жителів та гостей міста.

Тому Білоцерківський міськрайонний відділ лабораторних досліджень відповідно до Положення про державну систему моніторингу довкілля, проводить моніторингові дослідження якості води річки Рось і грунту (піску) в районі центрального міського пляжу на санітарно-хімічні, мікробіологічні, в тому числі на наявність збудника холери та паразитологічні показниках в купальний сезон два рази на місяць.

За результатами моніторингових досліджень проб, відібраних 18 червня, якість води в річці Рось в районі центрального міського пляжу в порівнянні з попередніми дослідженнями (від 5 червня) значно погіршилась за мікробіологічними показниками : індекс ЛКП становить 120 тис. проти 24 тис. в 1дм3. Збудника холери не виявлено.

За критеріями мікробіологічної оцінки якість води відкритих водойм для купання поділяється на наступні категорії:

  • чиста (при вмісті кишкових паличок до 1000 в 1дм3 води). Купатися дозволяється;
  • умовно чиста (при вмісті кишкових паличок до 5000 в 1дм3 води). Купатися дозволяється;
  • брудна (при вмісті кишкових паличок до 50000 в 1дм3 води). Купатися не рекомендується;
  • дуже брудна (при вмісті кишкових паличок більше 50000 в 1дм3 води). Купатися забороняється – є ризик інфікування кишковими інфекціями.

Тому за результатами моніторингових досліджень вода річки Рось відноситься до категорії дуже брудна, тому купатися в такій воді небезпечно для здоров’я.