Новини
Україна
Екологія
За кордоном

Влітку на Україну чекає посуха, – AccuWeather


Метеорологи оприлюднили щорічний літній прогноз для Європи. Старий світ чекає ще одне спекотне літо.

За прогнозом AccuWeather, літо 2020 більшій частині Європи принесе сильну спеку, а іншій – сильні шторми, грози і пожежну небезпеку. На Україну ж чекає посуха.

«Аграрії в Україні вже відчувають наслідки посухи, оскільки країна втратила 2,6% всіх озимих культур через аномально сухі умови, – зазначають метеорологи. – Фермери, які мають надію на літній вегетаційний період, також можуть зіткнутися із втратами, якщо не буде нормальної кількості дощів».

Серед сільськогосподарських культур, на які негативно можуть вплинути посушливі умови: пшениця, кукурудза, ячмінь, овес, соняшник та цукрові буряки. І це, за словами експертів, не може не турбувати, адже Україна є шостим найбільшим експортером пшениці та четвертим найбільшим експортером кукурудзи.

«Цього літа очікується менша врожайність», – підсумовують метеорологи.

Нагадаємо, за даними ВМО, людство пережило найспекотніше десятиліття. Натомість за 80 років температура на планеті підвищиться на 3,2°C, через це, на думку, експертів світ рухається до катастрофи.

Що ж до літа 2020, згідно з опублікованою мапою AccuWeather, на Україну чекають проблеми з посухою, на Великобританію – періодичні шторми, на більшу частину європейських країн – спека та сильні грози, а на Францію та Португалію – пожежна небезпека. Найбільш сприятлива тепла погода цього літа буде у Скандинавських країнах.

Звичайно, з огляду на погоду за вікном сьогодні, здається, що тепла погода навряд чи колись повернеться в Україну. Але синоптик Наталка Діденко радить не втрачати оптимізму і пропонує переглянути прогностичні діаграми від meteopost.com.

«Не сумуйте, розправте плечі! Потепління – буде», – пише синоптик.

Варто зазначити, що до недавно у чималої кількості людей була надія, що із настанням літа епідемія коронавірусу піде на спад. Нещодавно вчені дали відповідь на запитання, чи зменшить літня спека кількість хворих на COVID-19?