#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина
Головні новини
Земля

Власники земельних ділянок зможуть самостійно визначати їхнє цільове призначення

18.06.2020 Оксана Кириленко 0

17 червня 2020 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому черговий документ із зазначеної групи – законопроект № 2280 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель».

Завдяки цьому законодавчому акту власник земельної ділянки зможе самостійно визначити її цільове призначення, а при такій зміні не потрібно буде розробляти новий проект землеустрою. Громадянин, який тільки бажає безоплатно приватизувати земельну ділянку або отримати в користування земельну ділянку державної чи комунальної власності, в електронному вигляді через Публічну кадастрову карту зможе подати заявку до компетентного органу, пояснюють у «Судово-юридичній газеті».

Але перед зверненням треба, щоб на території громади була вільною конкретна ділянка з координатами. А щоб було зрозуміло, які ділянки вільні, продовжується робота щодо внесення даних про всі землі, наявні в Україні, до Держгеокадастру.

Законодавець, до речі, надав достатньо часу для закріплення на практиці встановлених норм. Зокрема, закон набирає чинності тільки через один рік із дня його опублікування. Крім того, сільські, селищні, міські ради мають до 1 січня 2025 року внести до Державного земельного кадастру відомості про функціональні зони своїх територій, межі територій історико-культурних пам’яток, обмеження у використанні земель у сфері забудови. Через це містобудівна документація на місцевому рівні, затверджена до набрання чинності ухваленим законом, зберігатиме чинність до 1 січня 2025 року.

Нагадаємо, "Погляд" розповідав, що в Україні з’явиться новий тип містобудівної документації.