Новини
Культура
Україна-суспільство
Новини Кіно

Вітчизняна стрічка про Донбас представлятиме Україну на 93-й премії «Оскар»


106-хвилинний фільм «Атлантида» режисера Валентина Васяновича демонструватиметься на премії Американської академії кінематографічних мистецтв у категорії «Міжнародний повнометражний фільм».

фото з відкритих джерел

Відмітимо, 93-я церемонія вручення премії «Оскар» за досягнення у галузі кінематографу за 2020 рік, відбудеться 25 квітня 2021 року в Лос-Анджелесі.

Як інформує Український Оскарівський комітет, події українського фільму-утопії розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

Детальніше про сюжет фільму

У картині розповідається про історію Сергія, солдата-ветерана, який страждає на посттравматичний стресовий розлад і який застряг у непридатній для життя тоді Східній Україні. Після припинення роботи заводу він вирішує приєднатися до волонтерської групи, яка проводить ексгумацію тіл жертв війни. Ця місія дозволяє йому впоратися зі своєю нездатністю адаптуватися до своєї нової реальності. Він знайомиться з Катею і, працюючи з нею, починає вірити, що можливе краще майбутнє.

Усі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори. Виконавці — колишній розвідник, волонтер благодійного фонду «Повернись живим» Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека і доброволець Василь Антоняк. Зйомки фільму проходили у Маріуполі та Києві. У широкий український прокат стрічка вийде 5 листопада.

&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3DymC9HjfpxOTYmjCoVUcYerynLblYGADjPQ0IOvYIheZnkxBBsJLmXYA

Про міжнародний успіх стрічки

Світова прем’єра «Атлантиди» відбулася на Венеційському кінофестивалі у секції «Горизонти». Там фільм здобув історичну для України перемогу. За останній рік стрічка отримала широкий міжнародний успіх — фільм показали на понад 50 фестивалях, де, окрім Венеційської перемоги, він отримав ще чотири Гран-прі. Так, раніше «Погляд» повідомляв, що українську стрічку «Атлантида» оцінили на кінофестивалі в Іспанії.

фото з відкритих джерел

Картину придбав HBO Eastern Europe та дистриб’ютори трьох європейських країн. Окрім того, стрічка увійшла у лонг-ліст Премії Європейської кіноакадемії.

Продюсерами фільму виступають Валентин Васянович, Ія Мислицька («Плем'я», «Присмерк») та Володимир Яценко («Додому», «Дике поле»). Міжнародною промоцією займається бельгійська компанія Best Friend Forever. Виробництво фільму здійснила «Студія Гармата фільм».

Кінопроєкт став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно і отримав державну фінансову підтримку. Прокатник стрічки — кінокомпанія Arthouse Traffic.

 Раніше «Погляд» вже повідомляв, що 2019 став плідним для України кінематографічним роком.