Новини
Всесвіт

«Віфлеємська зірка» зійде на небі вперше за 800 років


21 грудня Юпітер і Сатурн будуть максимально наближені один до одного і створять в небі так звану «Віфлеємську зірку». Це унікальне астрономічне явище можна буде спостерігати з будь-якої точки планети.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили NBC News.

Такого події не було вже більше 800 років, але «Віфлеємська зірка» знову зійде на горизонті і, швидше за все, явище, подібне до цього, можна побачити єдиний раз в нашому житті.

Довідка. Євангеліє розповідає, що ця зірка направила трьох волхвів Сходу до воріт Віфлеєму, щоб дістатися до місця народження немовляти Ісуса і запропонувати йому свої дари: золото, ладан і смирну. Насправді, за словами астрономів, «Віфлеємська зірка» – це оптична ілюзія: в небі відбудеться рідкісне «злиття» найбільших планет нашої Сонячної системи – Юпітера та Сатурна, тож з Землі газові гіганти будуть виглядати як «одна зірка».

За словами фахівців, Юпітер яскравіше будь-яких інших небесних тіл, а Сатурн не відрізняється яскравістю, але буде помітний завдяки золотому «світінню». Сатурн розташований на схід від Юпітера.

Вчені зазначають, що останній раз «Віфлеємську зірку» бачили на Землі в 1226 році. Цього разу явище проявиться в день зимового сонцестояння – за чотири дні до католицького Різдва.

Як повідомляв «Погляд», за унікальним астрономічним явищем, максимальним зближенням Сатурна та Юпітера, можна буде спостерігати у період з 16 по 25 грудня. Чим ще здивує зіркове небо в грудні–2020 – читайте за посиланням.

Нагадаємо, в Україні запрацював новий радіотелескоп, а на нову мапу Чумацького Шляху нанесли майже 2 млрд зірок.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.